MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

„Dobrzyckie Spotkania z Klasyką”. Dariusz Jakubowski zaprezentował wielowymiarowy projekt „Fredro - konteksty”

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Podczas „Dobrzyckich Spotkań z Klasyką” Dariusz Jakubowski zaprezentował autorski projekt zatytułowany „Fredro - Konteksty”. Na scenie towarzyszyli mu sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec
Podczas „Dobrzyckich Spotkań z Klasyką” Dariusz Jakubowski zaprezentował autorski projekt zatytułowany „Fredro - Konteksty”. Na scenie towarzyszyli mu sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec Damian Cieślak
„Dobrzyckie Spotkania z Klasyką 2024” miały nieco inny przebieg niż poprzednie edycje. Zwyczajowy koncert zastąpił wielowymiarowy projekt „Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu” autorstwa znanego aktora Dariusza Jakubowskiego. Na scenie towarzyszyli mu sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec.

„Dobrzyckie Spotkania z Klasyką”. Dariusz Jakubowski zaprezentował wielowymiarowy projekt „Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu”

Gdy zbliżała się godzina rozpoczęcia „Dobrzyckich Spotkań z Klasyką” nad powiatem pleszewskim przechodziła potężna ulewa. Z tego powodu do Oranżerii Muzeum Ziemiaństwa dotarła nieliczna grupa miłośników kultury. Ci, którzy jednak przybyli z pewnością nie żałowali.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Dobrzyckie Spotkania z Klasyką” - zobacz materiał wideo

od 7 lat

Bohaterem tegorocznej edycji był absolwent PWST w Warszawie, wiceprezes Zarządu Związku Artystów Scen Polskich, ale przede wszystkim aktor mający na koncie wiele ról filmowych i serialowych. Na szklanym ekranie mogliśmy podziwiać go choćby w takich produkcjach, jak: „Na dobre i na złe”, „Ekstradycja” czy Pogranicze w ogniu”.

Dariusz Jakubowski zaprezentował autorski projekt zatytułowany „Fredro - konteksty albo zupa na gwoździu”.

- Publiczność mogła nie tylko wysłuchać fragmentów utworów najwybitniejszego polskiego komediopisarza, ale także spotkać się z twórczością  Fryderyka Chopina, Adama Mickiewicza czy Marka Grechuty. Celem przedsięwzięcia było ukazanie jak twórczość Aleksandra Fredry na przestrzeni wieków inspirowała artystów i dlaczego pozostaje nadal aktualna. Podczas spektaklu nie zabrakło nawiązań do wspomnień pisarza z czasów służby wojskowej w okresie napoleońskim - mówi Kinga Jaroszewska-Bałwas z Muzeum Ziemiaństwa.

Tym samym spektakl nawiązywał do najnowszej wystawy czasowej „Od Austerlitz do Sedanu. Oręż napoleoński i ciężka kawaleria XIX w.”, którą możemy podziwiać w dobrzyckim pałacu.

Dariuszowi Jakubowskiemu na scenie towarzyszyli sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto