MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie zmienia swoje oblicze i to dosłownie! Trwa największa warta ponad 7 milionów złotych

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie zmienia swoje oblicze i to dosłownie! Trwa największa warta ponad 7 milionów złotych
Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie zmienia swoje oblicze i to dosłownie! Trwa największa warta ponad 7 milionów złotych Powiat Pleszewski
Trwają intensywne prace związane z modernizacją Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie. I choć termin zakończenia robót został przesunięty na koniec II kwartału 2024, to efekty już widać gołym okiem. Inwestycja w kolejną placówkę edukacyjną w powiecie pleszewskim kosztuje ponad 7 milionów złotych!

Remont Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie

Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie istnieje od 1996 roku. Placówka w środowisku edukacyjno - szkoleniowym posiada w swojej ofercie szereg kursów potwierdzających określone kwalifikacje zawodowe, uprawniające do pracy na określonym stanowisku. W maju 2023 roku władze powiatu pleszewskiego ogłosiły, że CKZ w Pleszewie czeka prawdziwa rewolucja i długo wyczekiwany remont. Całość kosztować będzie ponad 7,3 mln złotych.

- Zakres modernizacji obejmuje likwidację starej stołówki, magazynu, kotłowni węglowej, składu opału i kominów oraz budowę nowego budynku dydaktycznego i magazynu, a także montaż ogrzewania gazowego i pomp ciepła - wylicza starosta pleszewski Maciej Wasielewski.

Zakres prac podobnie, jak w pozostałych placówka edukacyjnych, dla których organem prowadzącym jest powiat pleszewski jest bardzo szeroki. ramach prac powstanie m.in. instalacja gazowa ze zbiornikiem podziemnym o poj. 6700 dm³ i system fotowoltaiczny o mocy 25,5 kWp. Obiekty zostaną podane termomodernizacji. Wyremontowane zostaną dachy i wymieniona stolarka. Zaplanowano też nadbudowę piętra Stacji Kontroli Pojazdów. Do tego powstaną parkingi, a cały teren zostanie zagospodarowany. Wykonawca wszystkich prac jest przedsiębiorstwo PBH Marzyński z Jarocina.

- Ze względu na ilość prowadzonych obecnie prac, termin zakończenia inwestycji został przesunięty na 28 czerwca 2024 - podkreśla Maciej Wasielewski, starosta pleszewski.

Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie zmienia się na lepsze!

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości dla Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie. Do placówki zakupiony będzie również nowoczesny sprzęt.

- Pleszewska firma DMG MORI Polska dostarczy do CKZ nowoczesną frezarkę sterowaną numerycznie za cenę 431 tys. zł. Zamówienie o wartości 239 tys. zł na nową ścieżkę diagnostyczną do Stacji Kontroli Pojazdów w CKZ zrealizuje spółka CARTEC z Katowic - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie świętuje 60 lat! Wychowała wiele pokoleń pleszewian! Zobacz drugą część wyjątkowej galerii wspomnień

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie świętuje 60 lat! Wychował...

Oprócz tematyki rolniczej, na targach nie zabrakło tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, który jak zwykle cieszył się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie pod Pl...

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roztańczony i rozśpiewany jubileusz pleszewskiej Trójki! Tak bawią się tylko tutaj!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roz...

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrał dla mieszkańców Strefy Gazy. Mieszkańcy pokazali ogromne serce i hojność

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrali dla mies...

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie obchodzi wielki jubileusz! Tu, od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…”

Tu od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…” Pleszewska Trójka obcho...

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi poparcia udzieliło ponad 83% głosujących

Wybory 2024 w mieście i gminie Pleszew. Ptak na „tak”? Ilu m...

Wybory 2024. W gminie Gołuchów o tym, kto zostanie wójtem ro...

Wybory 2024 w gminie Gizałki. Ilona Swędrowska czy Robert Ło...

Magdalena Marciniak pokonała Annę Kruk-Wróblewską 147 głosami

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Chocz. Kto burmistrzem?...

Wybory 2024. Tomasz Patera, Jarosław Pietrzak czy Artur Wiec...

7 kwietnia w wyborach samorządowych wójtowi Sławomirowi Spychajowi poparcia udzieliło niemal 75% głosujących

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Czermin. Wójt uzyskał p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto