MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa za obraźliwe i zniesławiające komentarze. Sąd Rejonowy w Pleszewie wydał wyrok!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Wszystko ma swoje granice! Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa za obraźliwe i zniesławiające komentarze, które pojawiały się w mediach społecznościowych. Sprawa swój finał znalazła przed Sądem Rejonowym w Pleszewie. Jaki wyrok padł na sali rozpraw?

Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa za obraźliwe wpisy

Większości z Internautów wydaje się, że to co piszemy w Internecie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Okazuje się, że publikowanie na Facebooku nieprawdziwych lub oczerniających osobę informacji może stanowić zniesławienie lub zniewagę. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Pleszewa, którego Arkadiusz Ptak pozwał za obraźliwe komentarze pod adresem swoim i swojej rodziny.

O sprawie, jako pierwszy napisał portal pleszew.naszemiasto.pl. Szerzej przeczytasz >>TUTAJ<<

- Nie jesteśmy bezkarni w Internecie. Jako osoba publiczna uznaję krytykę i opinie innych – każdy ma do nich prawo. Jednak są pewne granice – zwłaszcza przyzwoitości. Moja została przekroczona, ponieważ dosięgnęła mojego życia prywatnego - podkreśla w swoim wpisie w mediach społecznościowych Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Pozew, który wytoczył Arkadiusz Ptak przeciw mieszkańcowi Pleszewa dotyczył jednego z jego wpisów, który pojawił się na w mediach społecznościowych na portalu Facebook. Portal pleszew.naszemiasto.pl ustalił, że chodzi o wpis, który został opublikowany w dniu 25 lipca 2023 roku. Ze względu na dobro rodziny przytoczymy jedynie jego fragment, a nie całość:

(...) A może załatwił Pan pracę np. żonie radnego, aby ten głosował tak jak Pan chce ? Nie chce Pan podać informacji o wydatkach miejskich- dlaczego? Coś Pan nabroił i boi się, że się wyda? Kasa idzie do np. szwagra jakiejś spółki miejskiej? I nadal Pan nie wyjaśnił jaki ma Pan mieć interes korzystając z usług lokalnego przedsiębiorcy… Ponownie pytam – chce Pan łapówkę? O jaki interes Panu chodzi?".

Sąd Rejonowy w Pleszewie wydał wyrok

Sąd Rejonowy w Pleszewie orzekł, że mieszkaniec Pleszewa sugerował, że pokrzywdzony jako Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew wydając niezadowalające go decyzje o odmowie udostępnienia informacji publicznej na jego wniosek, ukrywa przed wnioskodawcą swoje działania stanowiące łamanie prawa, które to sugestie narażają pokrzywdzonego na poniżenie w opinii publicznej oraz na utratę zaufania niezbędnego dla pełnienia funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew, przy czym czynu tego dopuścił się za pośrednictwem środków masowego komunikowania.

Sąd Rejonowy w Pleszewie uznał jednego z mieszkańców Pleszewa, który rozpowszechniał na Facebooku kłamliwe informacje, winnym znieważenia Arkadiusza Ptaka i wymierzył karę 2 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na wykonywaniu nieodpłatnej pracy społecznej, publicznych przeprosin na swoim profilu na Facebooku, wpłaty nawiązki na rzecz Schroniska św. Brata Alberta w Pleszewie i pokrycia kosztów procesu.

- Wyrok nie jest prawomocny - dodaje Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie świętuje 60 lat! Wychowała wiele pokoleń pleszewian! Zobacz drugą część wyjątkowej galerii wspomnień

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie świętuje 60 lat! Wychował...

Oprócz tematyki rolniczej, na targach nie zabrakło tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, który jak zwykle cieszył się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie pod Pl...

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roztańczony i rozśpiewany jubileusz pleszewskiej Trójki! Tak bawią się tylko tutaj!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roz...

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrał dla mieszkańców Strefy Gazy. Mieszkańcy pokazali ogromne serce i hojność

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrali dla mies...

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie obchodzi wielki jubileusz! Tu, od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…”

Tu od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…” Pleszewska Trójka obcho...

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi poparcia udzieliło ponad 83% głosujących

Wybory 2024 w mieście i gminie Pleszew. Ptak na „tak”? Ilu m...

Wybory 2024. W gminie Gołuchów o tym, kto zostanie wójtem ro...

Wybory 2024 w gminie Gizałki. Ilona Swędrowska czy Robert Ło...

Magdalena Marciniak pokonała Annę Kruk-Wróblewską 147 głosami

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Chocz. Kto burmistrzem?...

Wybory 2024. Tomasz Patera, Jarosław Pietrzak czy Artur Wiec...

7 kwietnia w wyborach samorządowych wójtowi Sławomirowi Spychajowi poparcia udzieliło niemal 75% głosujących

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Czermin. Wójt uzyskał p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto