MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew i jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań. Tutaj dochodzi do wypadków. Właśnie pojawił się znak STOP. To nie koniec!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pleszew i jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań. Tutaj dochodzi do wypadków. Właśnie pojawił się znak STOP. To nie koniec!
Pleszew i jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań. Tutaj dochodzi do wypadków. Właśnie pojawił się znak STOP. To nie koniec! Piotr Fehler
Skrzyżowanie ulicy Daszyńskiego z Placem Powstańców Wielkopolskich należy do jednych z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Pleszewie. Po wielu apelach, petycjach w końcu się udało. Przy ulicy Daszyńskiego stanął pulsacyjny znak STOP. To jednak nie ma być koniec zmian!

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Pleszewie

Skrzyżowanie ulicy Daszyńskiego i Placu Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i niefortunnych w mieście. Do zdarzeń drogowych dochodzi tutaj praktycznie kilka razy w miesiącu. Mieszkańcy Pleszewa zauważają, że kierowcy nie zachowują w tym miejscu należytej ostrożności, chociaż jest tam znak "Stop".

– To skutkuje regularnymi stłuczkami oraz wypadkami na tym skrzyżowaniu – tłumaczą.

Z kolei posiadacze samochodów odbijają piłeczkę i mówią o słabej widoczności i braku lustra, które w bezpieczny sposób pomogłoby w przejechaniu tego skrzyżowania.

Zaledwie kilkanaście godzin temu, bo w środę, 3 kwietnia na skrzyżowaniu w centrum Pleszewa pojawiło się pierwsze światełko w tunelu, a raczej pulsacyjny znak STOP, który ma uczulać kierowców, która droga jest z pierwszeństwem przejazdu.

- Mamy nadzieję, że pulsacyjny znak STOP poprawi w końcu bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Plac Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie - podkreśla mieszkanka osiedla Śródmieście w Pleszewie.

To jednak nie koniec zmian, które mają poprawić bezpieczeństwo kierowców na skrzyżowaniu ulicy Daszyńskiego i Placu Powstańców Wielkopolskich. Zgodnie z zapowiedziami, w tym miejscu pojawić się ma również próg zwalniający. Część mieszkańców Pleszew podkreśla bowiem, że kierowcy jeżdżą tutaj na pamięć i nie zwracają uwagi nawet na znak STOP.

- Jest znak, a ludzie jeżdżą na pamięć! Patrzeć na znaki! Chyba, że ktoś wygrał prawo jazdy w chipsach, to niestety żaden znak, ani próg zwalniający nie pomoże! - podkreśla jedna z mieszkanek Pleszewa.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Droga krzyżowa przeszła ulicami parafii Najświętszego Zbawiciela

Droga Krzyżowa w parafii pod wezwaniem św. Floriana w Pleszewie. Wierni ponieśli krzyż Pana Jezusa ulicami Pleszewa

Droga Krzyżowa w parafii pod wezwaniem św. Floriana w Plesze...

Pleszew zamienił się w Park Jurajski. Dinozaura podziwiały prawdziwe tłumy i to pomimo braku pogody! Strach się było bać!

Pleszew zamienił się w Park Jurajski. Dinozaura podziwiały p...

W 2024 roku Pleszewski Klub Krwiodawców zaplanował sześć akcji oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego. Druga odbyła się w niedzielę, 24 marca. W Zajezdni Kultury, aby podzielić się życiodajnym płynem, stawiły się 204 osoby. Chętni mogli również oddać osocze

93. akcja oddawania krwi w Pleszewie. W Zajezdni Kultury, ab...

W Pleszewie czuć już Wielkanoc. Pasja oczami Marii Magdaleny. Niezwykłe przedstawienie na rynku w Pleszewie

W Pleszewie czuć już Wielkanoc. Pasja oczami Marii Magdaleny...

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie! W skupieniu i modlitwie wyruszyli w trasy liczące 40-kilometrów! Chętnych z roku na rok jest więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie! W skupieniu i modlit...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto