Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa o zniesławienie. Sprawa jest w sądzie

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa. Sprawa rozstrzygnie się w Sądzie Rejonowym w Pleszewie
Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa. Sprawa rozstrzygnie się w Sądzie Rejonowym w Pleszewie arch. NM
Nieoczekiwany przebieg miała sesja Rady Miejskiej w Pleszewie, która odbyła się 30 listopada w pleszewskim Ratuszu. Pod koniec sesji o głos poprosił mieszkaniec Pleszewa, który m.in. poprosił o zmianę terminu spotkania z przedsiębiorcami. W odpowiedzi otrzymał datę, ale... rozprawy w Sądzie Rejonowym w Pleszewie.

Arkadiusz Ptak pozwał mieszkańca Pleszewa

Większości z Internautów wydaje się, że to co piszemy w Internecie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji. Okazuje się, że publikowanie na Facebooku nieprawdziwych lub oczerniających osobę informacji może stanowić zniesławienie lub zniewagę. Przekonać się o tym może, jeden z mieszkańców Pleszewa, którego Arkadiusz Ptak na sesji Rady Miejskiej w Pleszewie poinformował o planowanej rozprawie w Sądzie Rejonowym w Pleszewie.

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić sprawa dotyczy wpisów, które pojawiły się w mediach społecznościowych na portalu Facebook. Dotyczyć miały insynuacji, że burmistrz Arkadiusz Ptak bierze łapówki. W sprawie odbyło się posiedzenie pojednawcze w Sądzie Rejonowym w Pleszewie, ale jak wynika z naszych informacji do spotkania nie doszło, ponieważ osoba pozwana nie odebrała stosownego zawiadomienia.

Nieoczekiwany obrót spraw na sesji Rady Miejskiej w Pleszewie

W wolnych głosach na koniec sesji Rady Miejskiej w Pleszewie, która odbyła się w czwartek, 30 listopada o możliwość wypowiedzi poprosił mieszkaniec Pleszewa, który poruszył m.in. problem niefortunnej daty spotkania władz Miasta i Gminy Pleszew z lokalnymi przedsiębiorcami, którą wyznaczono na dzień 6 grudnia.

- Szanowny panie burmistrzu, chce pan zorganizować spotkanie z przedsiębiorcami, niestety wybrał pan bardzo nieszczęśliwy termin - 6 grudnia, czyli Mikołajki. Wielu z nas - przedsiębiorców - z jednej strony angażuje się w to, żeby pomóc w organizacji lokalnych Mikołajek, z drugiej strony chcemy ten czas spędzić z naszymi rodzinami. Mam prośbę o zmianę terminu - podkreślał mieszkaniec Pleszewa.

Sprawa mieszkańca Pleszewa na wokandzie Sądu Rejonowego

Wówczas głos zabrał burmistrz Arkadiusz Ptak, który poprosił mieszkańca Pleszewa o zarezerwowanie sobie terminu na dzień 10 stycznia 2024 na godzinę 12.

- Odbędzie się wówczas rozprawa na Wydziale Karnym w Sądzie Rejonowym w Pleszewie. Na pierwsze posiedzenie się pan nie stawił. Nie wiem, czy 10 stycznia, nie ma jakiegoś święta. Warto odbierać zawiadomienia z Sądu - mówił podczas sesji burmistrz Arkadiusz Ptak.

Nagranie z sesji Rady Miejskiej w Pleszewie:

Redakcja portalu skontaktowała się z Arkadiuszem Ptakiem. Ten jednak nie chce komentować zaistniałej podczas sesji Rady Miejskiej w Pleszewie sytuacji.

- Sprawa dotyczy zniesławienia z art. 212 kk - podkreślił jedynie w rozmowie z portalem pleszew.naszemiasto.pl, Arkadiusz Ptak.

Mieszkaniec Pleszewa odnosi się do słów burmistrza

Redakcja pleszew.naszemiasto.pl poprosiła mieszkańca Pleszewa o odniesienie się do zaistniałej sytuacji. Cały czas czekamy za odpowiedzią. Jak tylko ją otrzymamy, to niezwłocznie opublikujemy ją na naszym portalu.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

[g]9542459/[/g]

Tragedia w gminie Chocz. W stawie znaleziono ciało mężczyzny

Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny. Co ustaliła prokuratura?

Mikołajki w Pleszewie. W szkole w Taczanowie Drugim święta już tuż, tuż. To były Mikołajki pełne niespodzianek

Mikołajki w Pleszewie. W szkole w Taczanowie Drugim święta j...

Mikołajki w Pleszewie. W szkole w Taczanowie Drugim święta już tuż, tuż. To były Mikołajki pełne niespodzianek

Mikołajki w Pleszewie. W szkole w Taczanowie Drugim święta j...

Akademia Reissa w Pleszewie. W mikołajkowym turnieju zaroiło się od prawdziwych talentów! Każdy chce zostać nowym Lewandowskim

Akademia Reissa w Pleszewie. W mikołajkowym turnieju zaroiło...

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Marszewa. Długa kolejka ustawiła się do świętego Mikołaja! Ma już ręce pełne pracy

Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Marszewa. ...

W Sali Stowarzyszeń w Gołuchowie miejscowa grupa teatralna rozpoczęła pracę nad kolejnym, już trzecim przedstawieniem. Teraz przed aktorami czas wytężonego wysiłku

„I co tam znowu?”. Grupa teatralna działająca przy GCK „ZAME...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto