MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew znalazł się na mapie kampanii świadomościowej "Prosta droga do zawału". Raper Mikser z sercem o sercu: "Nigdy nie bądźcie kozakami!"

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pleszew znalazł się na mapie kampanii świadomościowej "Prosta droga do zawału". Raper Mikser z sercem o sercu: "Nigdy nie bądźcie kozakami!"
Pleszew znalazł się na mapie kampanii świadomościowej "Prosta droga do zawału". Raper Mikser z sercem o sercu: "Nigdy nie bądźcie kozakami!" Piotr Fehler
Pleszew znalazł się na mapie kampanii świadomościowej "Prosta droga do zawału" organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń "EcoSerce". Agnieszka Wołczenko ze Stowarzyszenia „EcoSerce” oraz uwielbiany przez młodzież raper Mikser rozmawiali z młodymi ludźmi i seniorami o tym, jak ważne w naszym życiu jest serce. Nigdy nie bądźcie kozakami! - nawoływał do młodych ludzi w Kinie Hel.

Ogólnopolska akcja "Prosta droga do zawału" w Pleszewie

„Serca pilnuj, z prawdą ramię w ramię. Nie jesteś nieśmiertelny, życie to nie film!” – w hiphopowym klipie śpiewa Mikołaj Mądrzyk - Mikser, raper. Młodych mieszkańców Pleszewa i całej Polski w ten kreatywny sposób w walce o własne zdrowie i serce przekonywało i przekonuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”.

W czwartek, 18 kwietnia w Kinie Hel w Pleszewie spotkali się młodzi ludzie ze szkół ponadpodstawowych, aby porozmawiać o chorobach układu sercowo-naczyniowego na które zapadają coraz młodsze osoby, dlatego bardzo ważną sprawą jest uświadamianie młodzieży

„Prosta droga do zawału – jak mówi Agnieszka Wołczenko ze Stowarzyszenia „EcoSerce” - prowadzi przez nieprzestrzeganie podstawowych zaleceń zdrowotnych, przez niezdrową dietę, brak ruchu, brak profilaktycznych badań przesiewowych, niedbanie o swoje samopoczucie i brak wiedzy, czy przypadkiem nie jesteśmy obciążeni genetycznie i rodzinnie. Dlatego tę wiedzę trzeba przekazywać młodym ludziom już na etapie szkół, żeby prozdrowotne zachowania były normą. - Jeśli uświadomimy ich, jak ważny jest styl życia, że pracują na swoją kondycję zdrowotną w przyszłości, to są w stanie zatrzymać plagę zawałów, jaka w tej chwili w Polsce jest i to zawałów w bardzo młodym wieku - mówiła Wołczenko.

Raper Mikser, czyli Mikołaj Mądrzyk chętnie angażuje się w pomoc innym

Uczestnikiem spotkania był znany raper Mikser, czyli Mikołaj Mądrzyk, który chętnie angażuje się w pomoc innym. Prowadzi warsztaty dla młodzieży, w trakcie których opowiada o swoich doświadczeniach, o środowisku, z którego się wywodzi, przemocy i uzależnieniach. Współpracował przy kampaniach "Cała Polska czyta dzieciom" i "Mądrzy cyfrowi". Obecnie jest ambasadorem wspomnianej kampanii świadomościowej "Prosta droga do zawału" organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń "EcoSerce".

- Doskonale wiem do czego prowadzą uzależnienia i jak zwodnicze i złudne bywają środowiska, które mówią, że wszystko będzie dobrze, bo jest przyjemna i dobra zabawa. Tak, bo na początku wejście w pewne złe nawyki jest może przyjemne, ale kończy się to tragicznie, dlatego to jest tak podstępne i trzeba ten alarm uruchomić zdecydowanie wcześnie. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważna jest profilaktyka zdrowia. Wiem, jak istotne jest posiadanie świadomości tego, że nasze zdrowie w bardzo krótkim czasie może się po prostu "posypać" i to z bardzo błahego powodu! Kampania "Prosta droga do zawału" ma na celu zwiększanie zainteresowania młodzieży i młodych dorosłych swoim zdrowiem, regularnymi badaniami kontrolnymi i podstawową wiedzą z zakresu profilaktyki chorób serca i naczyń - tłumaczył raper Mikser.

W ramach akcji Mikser nagrał nawet utwór, w którym rapuje i przekonuje, że niezdrowa dieta, używki i stres to realne zagrożenie dla zdrowia i ryzyko wystąpienia zawału serca także w młodym wieku. :

"serca pilnuj, z prawdą ramię w ramię. Nie jesteś nieśmiertelny, życie to nie film".

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie świętuje 60 lat! Wychowała wiele pokoleń pleszewian! Zobacz drugą część wyjątkowej galerii wspomnień

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie świętuje 60 lat! Wychował...

Oprócz tematyki rolniczej, na targach nie zabrakło tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, który jak zwykle cieszył się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie pod Pl...

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roztańczony i rozśpiewany jubileusz pleszewskiej Trójki! Tak bawią się tylko tutaj!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roz...

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrał dla mieszkańców Strefy Gazy. Mieszkańcy pokazali ogromne serce i hojność

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrali dla mies...

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie obchodzi wielki jubileusz! Tu, od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…”

Tu od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…” Pleszewska Trójka obcho...

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi poparcia udzieliło ponad 83% głosujących

Wybory 2024 w mieście i gminie Pleszew. Ptak na „tak”? Ilu m...

Wybory 2024. W gminie Gołuchów o tym, kto zostanie wójtem ro...

Wybory 2024 w gminie Gizałki. Ilona Swędrowska czy Robert Ło...

Magdalena Marciniak pokonała Annę Kruk-Wróblewską 147 głosami

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Chocz. Kto burmistrzem?...

Wybory 2024. Tomasz Patera, Jarosław Pietrzak czy Artur Wiec...

7 kwietnia w wyborach samorządowych wójtowi Sławomirowi Spychajowi poparcia udzieliło niemal 75% głosujących

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Czermin. Wójt uzyskał p...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto