MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roztańczony i rozśpiewany jubileusz pleszewskiej Trójki! Tak bawią się tylko tutaj!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roztańczony i rozśpiewany jubileusz pleszewskiej Trójki! Tak bawią się tylko tutaj!
Szkoła Podstawowa nr 3 w Pleszewie obchodzi 60 urodziny! Roztańczony i rozśpiewany jubileusz pleszewskiej Trójki! Tak bawią się tylko tutaj! Piotr Fehler
60 lat minęło, jak jeden dzień! Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie obchodziła w sobotę, 13 kwietnia zacny jubileusz 60-lecia istnienia. To były roztańczone i rozśpiewane urodziny! Szkoła pochwaliła się tym, co ma najlepsze. Na koniec przy dźwiękach fanfar i sztucznych ogni wjechał olbrzymi tort!

Trójka w Pleszewie obchodzi 60 urodziny!

Szkołę Podstawową nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie tworzą uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy. Przez dziesięciolecia było ich naprawdę wielu! "Trójka wychowała całe pokolenia pleszewianek i pleszewian. W tym roku szkoła obchodzi swoje 60-lecie. Otwarcie odbyło się 16 lutego 1964 roku. W sobotę, 13 kwietnia odbyła się urodzinowa gala!

- - Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji niż widzieć dom wypełniony zacnymi przyjaznymi gośćmi. […] Bolesław Prus powiedział, że rocznice są wzniesieniami, w krajobrazie naszego życia. To chwile wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe skłaniające do refleksji i przemyśleń. Trudno być obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się cząstkę siebie i część swojego życia. Dzisiaj te wspomnienia do nas przemawiają. To święto tych którzy tworzyli tę szkolę przez lata - podkreślała w swoim przemówieniu Dorota Bystrzycka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie.

Urodziny pleszewskiej "Trójki" były roztańczone i rozśpiewane. Bawili się na nich uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, absolwenci oraz zaproszeni goście. Dostojna jubilatka przez 60 lat swojej działalności przygotowała do dorosłego życia wiele pokoleń pokoleń pleszewian, wśród nich był również Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

- - Moje wspomnienia to przede wszystkim ludzie. […] Dziękuję bardzo za te 8 lat ciężkiej pracy, bardzo dużo satysfakcji dało mi to, co przeżyłem w tej szkole. Należę do rocznika, który edukację tutaj zaczynał i kończył w innych systemach politycznych, mimo to system wartości i wychowania, który wynieśliśmy jest uniwersalny, za co również dziękuję. Życzę całej szkolnej społeczności pięknych chwil, wspaniałych wspomnień i coraz lepszych warunków do nauki i pracy - mówił z humorem Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Gala urodzinowa pleszewskiej Trójki

Urodzinowa gala pleszewskiej Trójki była okazją do zaprezentowania tego, co szkoła ma najlepsze! Chodzi oczywiście o utalentowanych uczniów, którzy "popisywali się" swoimi wokalnymi oraz tanecznymi umiejętnościami. W końcu 60 urodziny obchodzi się raz na 60 lat! Uroczystość poprowadzili nauczyciele Renata Reszel i Marcin Bogacz.

Jak urodziny, to i tort olbrzymich rozmiarów, który wjechał na salę widowiskowo-sportową przy dźwiękach fanfar, confetti oraz sztucznych ogni. Pierwszy kawałem tradycyjnie ukroiła dyrektora pleszewskiej Trójki - Dorota Bystrzycka.

Po części oficjalnej można było usiąść przy kawie i placku i powspominać lata swojej młodości, które przypadły na okres nauki w Szkole Podstawowej nr 3 w Pleszewie.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrał dla mieszkańców Strefy Gazy. Mieszkańcy pokazali ogromne serce i hojność

Pleszew i Pleszewskie Towarzystwo Lekarskie zagrali dla mies...

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie obchodzi wielki jubileusz! Tu, od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…”

Tu od 60 lat „szkołę tworzą ludzie…” Pleszewska Trójka obcho...

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi poparcia udzieliło ponad 83% głosujących

Wybory 2024 w mieście i gminie Pleszew. Ptak na „tak”? Ilu m...

Wybory 2024. W gminie Gołuchów o tym, kto zostanie wójtem ro...

Wybory 2024 w gminie Gizałki. Ilona Swędrowska czy Robert Ło...

Magdalena Marciniak pokonała Annę Kruk-Wróblewską 147 głosami

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Chocz. Kto burmistrzem?...

Wybory 2024. Tomasz Patera, Jarosław Pietrzak czy Artur Wiec...

7 kwietnia w wyborach samorządowych wójtowi Sławomirowi Spychajowi poparcia udzieliło niemal 75% głosujących

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Czermin. Wójt uzyskał p...

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto