Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszewskie Centrum Medyczne z rekordowym dofinansowaniem z Unii Europejskiej dla szpitali w Wielkopolsce. "Możecie być dumni ze szpitala"

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pleszewskie Centrum Medyczne z rekordowym dofinansowaniem z Unii Europejskiej dla szpitali w Wielkopolsce. "Możecie być dumni ze szpitala"
Pleszewskie Centrum Medyczne z rekordowym dofinansowaniem z Unii Europejskiej dla szpitali w Wielkopolsce. "Możecie być dumni ze szpitala" Piotr Fehler
Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało w tym roku rekordowe dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ponad 10 milionów złotych. Z tej okazji poseł Jarosław Urbaniak zorganizował w szpitalu w Pleszewie krótką konferencję prasową

Szpital w Pleszewie z rekordowym dofinansowaniem

Pleszewskie Centrum Medyczne należy do czołówki szpitali w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że miejsce to upodobali sobie politycy wszystkich opcji. W piątek, 13 października w Pleszewskim Centrum Medycznym krótką konferencję prasową zorganizował poseł Jarosław Urbaniak.

- Jesteśmy w jednym z najlepszych szpitali w kraju, ale zdaję sobie sprawę z tego, że pleszewianie nie zawsze o tym pamiętają. Trochę się już do tego przyzwyczaili, że ten szpital jest taki dobry. Nawet w Południowej Wielkopolsce są szpitale, które wymieniane są jako przykład, jak szpitala prowadzić nie należy - podkreślał w Pleszewie Jarosław Urbaniak i przyznał, że jest nie przepada za zasadą, że: "w Wielkopolsce dobrze sobie radzicie i pieniądze pójdą, gdzie indziej". - Zasada powinna być odmienna. Dobry gospodarz daje tam pieniądze, gdzie wie, że zostaną dobrze dobrze wykorzystane.

Poseł Jarosław Urbaniak podkreślił, że cały czas będzie wspierać Pleszewskie Centrum Medyczne, jak robił to do tej pory. - Wiem, że tutaj te pieniądze zostaną bardzo dobrze wykorzystane - zaznaczył na koniec.

Rekordowe środki dla szpitala w Pleszewie

Środki, które udało się pozyskać na wzrost jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych poprzez doposażenie Pleszewskiego Centrum Medycznego w nowoczesny sprzęt medyczny pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 10 mln złotych, z czego 9,1 mln złotych to środki z WRPO, a ponad 1,6 mln złotych dołożył szpital w Pleszewie.

- Cieszy jedna rzecz, że spośród wszystkich szpitali w Wielkopolsce, to Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało rekordowe dofinansowanie - podkreślał Błażej Górczyński, prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Poseł Jarosław Urbaniak cieszy się, że już część z przyznanych środków została wykorzystana na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.

- Okazuje się, że plastik w ostatnim czasie jest w cenie, bo ilość czeków przekazywanych w Polsce jest rekordowa. Najbardziej się jednak cieszę, że nas czek nie był bez pokrycia. To są pieniądze europejskie i to są dofinansowania w wysokości 80% projektu. Jestem dumny z pleszewskiego szpitala, że już część tych pieniędzy została przeznaczona na zakup sprzętu - zaznaczył poseł Jarosław Urbaniak.

Dzięki wsparciu Pleszewskie Centrum Medyczne zakupiło:

 • - ambulans ratunkowy
 • - angiograf
 • - aparat RTG stacjonarny
 • - mobilny aparat RTG
 • - szafa do przechowywania endoskopów - 2 szt.
 • - kolumna artroskopowa z wyposażeniem
 • - napęd ortopedyczny
 • - aparat USG
 • - mobilny aparat RTG z ramieniem typu C
 • - zestaw do monitorowania pacjenta
 • - łóżko do intensywnej terapii - 6 szt.
 • - respirator stacjonarny - 6 szt.
 • - zestaw do bezpośredniego monitorowania ciśnienia wewnątrzczaszkowego
 • - aparat do znieczulenia - 4 szt.
 • - defibrylator - 4 szt.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Rok w ogrodzie w Wielkopolsce. Telewizja odwiedziła przydomowy ogród pani Małgorzaty z Pleszewa. Jej ogród podziwiała cała Polska!

Rok w ogrodzie w Wielkopolsce. Telewizja odwiedziła przydomo...

Bal Integracyjny klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Tak dziś bawi się młodzież!

Bal Integracyjny klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego...

Klasyczne zakończenie sezonu 2023. Do Gołuchowa zjechali się pasjonaci i miłośnicy starych samochodów

Klasyczne zakończenie sezonu 2023. Do Gołuchowa zjechali się...

Ekstremalny Różaniec 2023 w Pleszewie. Z różańcem w dłoni wyruszyli na ekstremalną trasę, bo szukają nadziei!

Ekstremalny Różaniec 2023 w Pleszewie. Z różańcem w dłoni wy...

Punkt dla Ciebie w Pleszewie. Nowa miejscówka dla młodzieży już otwarta. Tutaj mogą porozmawiać o swojej przyszłości

Punkt dla Ciebie w Pleszewie. Nowa miejscówka dla młodzieży ...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto