MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To oni są nowymi radnymi gminy Chocz. Zobacz, kto zasiądzie w radzie miejskiej w nowej kadencji

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Tylko pięcioro radnych zasiadających w Radzie Miejskiej Gminy Chocz w latach 2018-24 będzie kontynuowało pracę w chockim samorządzie
Tylko pięcioro radnych zasiadających w Radzie Miejskiej Gminy Chocz w latach 2018-24 będzie kontynuowało pracę w chockim samorządzie Damian Cieślak
W 2/3 w porównaniu z kadencją 2018-2024 zmieni się skład Rady Miejskiej Gminy Chocz. Siedmioro dotychczasowych rajców zrezygnowało z ubiegania się o reelekcję, troje przegrało wyborczy pojedynek, natomiast pięcioro obroniło swoje pozycje. Do nich dołączy ośmioro debiutantów. Po krótszej i dłuższej przerwie wracają natomiast Maria Welke i Henryk Woldański.

Debiuty i powroty. Oto nowa Rada Miejska Gminy Chocz

Radę Miejską Gminy Chocz tworzy 15 radnych. W nowej kadencji nieznaczną przewagę będą miały panie (8:7). W składzie nie brakuje doświadczonych samorządowców mających za sobą niejedną kadencję. Do tej grupy zaliczymy Małgorzatę Wróblewską, Ewę Wojciechowską, Ewę Ferenc, Małgorzatę Bojarun czy Marka Latosińskiego. Po raz pierwszy w radzie zasiądą: Michał Boruszczak, Arleta Brocka, Grzegorz Górczyński, Paweł Nowicki, Arleta Ogrodowicz, Artur Siwy, Bogumiła Tyrakowska i Piotr Woldański. Po krótszej i dłuższej przerwie wracają Maria Welke z Nowolipska i Henryk Woldański ze Starego Oleśca.

W porównaniu z kadencją 2018-2024 skład rady zmienił się w 2/3. Wymieniona na początku pięcioosobowa grupa rajców obroniła swoje pozycje. Nie zobaczymy natomiast już Urszuli Helwing, Eugeniusza Michalaka, Kamili Werden (przegrali w wyborach) oraz Iwony Czajczyńskiej, Katarzyny Hernes, Kingi Janas, Anny Kruk-Wróblewskiej, Michała Wardęckiego, Jana Woldańskiego i Marcina Woldańskiego (nie startowali).

Dziewięć osób do rady wprowadził KWW „Dla Dobra Gminy Chocz”, z którego startowała również nowa burmistrzyni Magdalena Marciniak. Czworo przedstawicieli ma KW Stowarzyszenie „Nasz Dom”. Mandaty wywalczyli również Maria Welke (KWW „Idźmy Razem Naprzód”) i Henryk Woldański (KWW Lewica).

Termin zwołania pierwszej sesji Rady Miejskiej Gminy Chocz nie jest jeszcze znany. Najprawdopodobniej będzie to początek maja 2024. To wówczas radni złożą ślubowanie i wybiorą członków prezydium rady oraz komisji.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W niedzielę, 7 kwietnia 2024 roku, burmistrzowi Arkadiuszowi Ptakowi poparcia udzieliło ponad 83% głosujących

Wybory 2024 w mieście i gminie Pleszew. Ptak na „tak”? Ilu m...

Wybory 2024. W gminie Gołuchów o tym, kto zostanie wójtem ro...

Wybory 2024 w gminie Gizałki. Ilona Swędrowska czy Robert Ło...

Magdalena Marciniak pokonała Annę Kruk-Wróblewską 147 głosami

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Chocz. Kto burmistrzem?...

Wybory 2024. Tomasz Patera, Jarosław Pietrzak czy Artur Wiec...

7 kwietnia w wyborach samorządowych wójtowi Sławomirowi Spychajowi poparcia udzieliło niemal 75% głosujących

Wybory 2024. Wyniki wyborów w gminie Czermin. Wójt uzyskał p...

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto