Pleszewscy karatecy nie byli gościnni dla swoich rywali. Podczas Central Poland Open wywalczyli 36 medali!

RED
Pleszewscy zawodnicy nie byli gościnni dla swoich rywali. Podczas Turnieju Karate Central Poland Open wywalczyli w sumie rekordową liczbę 36 medali !

W rozegranych w Pleszewie zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z ponad 50 klubów, broniących barw 4 państw: Szwecji, Niemiec, Czech i Polski. Pleszewski Klub Karate zdominował klasyfikację medalową. Już od pierwszych konkurencji można było odczuć, że w końcowej klasyfikacji medalowej będą liczyły się wyłącznie dwa z Klubów – gospodarz zawodów Pleszewski Klub Karate oraz Budokan Wrocław. I tak też było. Przez kilka godzin walk zawodnicy tych klubów praktycznie wymieniali się na najwyższym miejscu podium, rzadko oddając wygraną pozostałym.

Pleszewski turniej, który został zorganizowany już po raz piąty stał na bardzo wysokim poziomie. Wśród występujących karateków nie brakowało medalistów Mistrzostw Europy czy Mistrzów Polski. Na tatami wiele było zaciętych pojedynków u starszych zawodników oraz pełnej ekspresji, zapału i nadziei występów najmłodszych ośmio czy dziewięciolatków.