Pleszewscy karatecy wrócili z Mistrzostw Europy bez medali

red
Udostępnij:
Czworo zawodników Pleszewskiego Klubu Karate reprezentowało barwy narodowe na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły się w dniach 7-9 lutego w Budapeszcie na Węgrzech

Udany start zanotowała Magdalena Godlewska w kumite juniorek do 59 kg, która pokonała kolejno Cypryjkę Sotię Constantinou przez wskazanie sędziów 5-0, 1:0 Nikkalę Pokojski z Irlandii Północnej oraz 1:0 reprezentantkę Czarnogóry, Sarę Rakovič. W czwartej rundzie uległa 1:2 późniejszej wicemistrzyni - Ayli Rzazade z Azerbejdżanu i w rezultacie trafiła do walk repasażowych. W tej fazie pokonała 3:2 z Magdalenę Bozhinovską z Macedonii Północnej, a w pojedynku o brązowy medal przegrała 0:3 z Ukrainką Oksaną Bazeliuk.

-

Naszej zawodniczce udało się powtórzyć osiągnięcia sprzed roku z Aaleborku w Danii, gdzie także zajęła piąte miejsce

- podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Udany debiut odnotował najmłodszy reprezentant PKK Pleszew Michał Florczak (kumite kadetów do 63 kg), który zwyciężył 1:0 Reema Shakeda z Izraela, 2:0 Nichitę Grigorasenco z Mołdawii oraz Cypryjczyka Ioannisa Nicolaou Iasonasa przez wskazanie sędziów 5-0. W kolejnej rundzie przegrał 0:1 z późniejszym wicemistrzem Europy Rosjaninem Lvem Muhamadeevem. W repesażu uległ 1:6 Czarnogórcowi Andrii Danilovicov i zajął siódme miejsce.

Kacper Vogt wystartował w kumite młodzieżowców do 84 kg, przegrał w pierwszej walce przez wskazanie sędziowskie z Francuzem Raybakiem Abdesselem późniejszy wicemistrzem Europy. W pierwszej rundzie repesaży uległ Serbowi Vladimirovi Brezancicowi 2:4 i został sklasyfikowany na 11 miejscu.

Nie powiodło się Dawidowi Sobkowiakowi w kumite juniorów powyżej 76 kg. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Chile przegrał w pierwszej walce 2:3 z reprezentantem Niemiec Konstantinosem Papastergiosem i został wyeliminowany.

Omikron dotarł do Europy

Wideo

Dodaj ogłoszenie