Cztery złote medale pleszewskich karateków

red
Dwanaście medali przywieźli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate z krajowego turnieju rankingowego w karate WKF rozegranego 23 listopada w Krotoszynie.

Znakomity występ zanotował Kacper Vogt, który zdobył dwa złote medale. Zwyciężył w konkurencji kumite seniorów -84 kg. Pokonał w tej kategorii najlepszych zawodników w kraju. Dodatkowego „smaczku” dodaje fakt, że starował w niej pierwszy raz w życiu. Drugi złoty medal Kacper wywalczył w kumite U21 – 84 kg.

Udany był również występ najbardziej utytułowanego pleszewskiego zawodnika, brązowego medalisty mistrzostw Świata z Chile – Dawida Sobkowiaka. Tym razem sięgnął on po złoty medal w kumite juniorów +76 kg.

Złotą kolekcję z Krotoszyna uzupełnił Filip Vogt w kumite U21 -75 kg. Ponadto pleszewianie zdobyli osiem srebrnych i brązowych medali.

– Stanisław Pestka – kumite juniorów młodszych -63 kg

W zawodach uczestniczyli także Wiktoria Jopek oraz Paweł Spychalski. Oboje odpadli w drugiej rundzie zawodów.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?