Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pleszew na Europejskim Forum Samorządowym Local Trends. Władze miasta podzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pleszew na Europejskim Forum Samorządowym Local Trends. Władze miasta podzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.
Pleszew na Europejskim Forum Samorządowym Local Trends. Władze miasta podzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. UMiG Pleszew
Władze Pleszewa wzięły udział w Europejskim Forum Samorządowym Local Trends. Jako partner merytoryczny forum oraz gospodarz jednej z debat, Pleszew dzielił się doświadczeniem i czerpał wiedzę potrzebną w rozwoju społeczno-gospodarczym.

Local Trends to wieloletni projekt, którego celem jest skuteczne i merytoryczne inicjowanie dyskusji z udziałem gmin, miast, powiatów i województw oraz specjalistów o rozwoju i otoczeniu społeczno-gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego.

Kilka razy w roku, przedstawiciele samorządów, administracji, biznesu oraz środowisk naukowych spotykają się w Sopocie i Poznaniu, aby dyskutować nad najważniejszymi kwestiami rozwoju i wypracować rekomendacje dla instytucji i organizacji.

Na Local Trends organizowanym w Poznaniu pojawili się przedstawiciele Miasta i Gminy Pleszew, bo to właśnie Pleszew był partnerem merytorycznym forum. Izabela Świątek, zastępca burmistrza Pleszewa wzięła udział w dwóch panelach: „Jak biznes oraz samorząd wspólnie mogą troszczyć się o środowisko i prowadzić edukację ekologiczną?” oraz „Adaptacja samorządów lokalnych do zmian demograficznych i absorpcja uchodźców przez wiejskie i małomiasteczkowe społeczności – doświadczenia i perspektywy”, którego samorząd Miasta i Gminy Pleszew był gospodarzem wraz z Instytutem Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk.

Podczas forum władze Miasta i Gminy Pleszew nie tylko dzieliły się doświadczeniem z innymi, ale również same zapoznawały się z rozwiązaniami proponowanymi przez innych.

Dzielimy się doświadczeniami i wzmacniamy Miasto i Gminę Pleszew w rozwoju społeczno-gospodarczym – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz Pleszewa.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

FAMOT Pleszew z nową inwestycją! Otwarto nową Halę Montażu Komponentów. Wykonawcą była pleszewska firma Instal Chemik

FAMOT Pleszew z nową inwestycją! Otwarto nową Halę Montażu K...

Tak Pleszew dziękuje nauczycielom. Pedagodzy i dyrektorzy szkół nagrodzeni przez burmistrza Miasta i Gminy Pleszew

Tak Pleszew dziękuje nauczycielom. Pedagodzy i dyrektorzy sz...

13 października 2023 roku w Choczu odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Pleszewskiego. Przedsięwzięcie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem - w sali Gminnego Ośrodka Kultury zjawiło się około 200 osób - zorganizowało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku, nowa jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Pleszewskiego ...

Czwarte urodziny Zajezdni Kultury w Pleszewie. Urodzinowy koncert Axis Band był prawdziwą petardą

Czwarte urodziny Zajezdni Kultury w Pleszewie. Urodzinowy ko...

Podczas połowinek I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Pleszewie na parkiecie szalało 200 młodych osób. Był pociąg, była belgijka i wiele innych. Licealiści bawili się przy najnowszych hitach, jak i nieco starszych przebojach. O odpowiednią temperaturę na parkiecie dbał DJ Mateo

Połowinki 2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława S...

Anna Maria Wesołowska spotkała się w Pleszewie z młodzieżą. Rozmawiała z nimi o zagrożeniach. Sala w Pleszewie pękała w szwach

Anna Maria Wesołowska spotkała się w Pleszewie z młodzieżą. ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto