MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

FAMOT Pleszew z nową inwestycją! Otwarto nową Halę Montażu Komponentów. Wykonawcą była pleszewska firma Instal Chemik

Piotr Fehler
Piotr Fehler
FAMOT Pleszew z nową inwestycją! Otwarto nową Halę Montażu Komponentów. Wykonawcą była pleszewska firma Instal Chemik
FAMOT Pleszew z nową inwestycją! Otwarto nową Halę Montażu Komponentów. Wykonawcą była pleszewska firma Instal Chemik Piotr Fehler
FAMOT Pleszew z nową inwestycją! Nowoczesna Hala Montażu Komponentów powstała w zaledwie 12 miesięcy. Głównym wykonawcą była pleszewska firma Instal Chemik. We wtorek, 17 października w siedzibie FAMOT Pleszew dokonano jej uroczystego otwarcia. Zrealizowana inwestycja jest dowodem na zwiększenie potencjału grupy DMG MORI i FAMOT Pleszew

FAMOT Pleszew wśród liderów grupy DMG MORI

FAMOT Pleszew należący do grupy DMG MORI jest największym w Polsce producentem obrabiarek do metalu i jedną z czołowych firm na całym świecie pod względem rozwoju tej części przemysłu. Jest także największym pracodawcą w powiecie pleszewskim. Obecnie zatrudnia ok. 730 osób, a powierzchnia produkcyjna zakładu wynosi. Po licznych rozbudowach w ostatnich latach – już 53 tys. m kw.

- Obecnie firma FAMOT Pleszew produkuje 2000 sztuk obrabiarek systemu automatyzacji, które są dostarczane do klientów na cały świecie. Dodatkowo FAMOT jest strategicznym dostawcą komponentów mechanicznych, zespołów montażowych dla innych firm należących do innych firm DMG MORI. Komponenty te wykorzystywane są do produkcji około 50 różnych typów obrabiarek sprzedawanych przez DMG MORI na cały świecie. Nasze know-how w zakresie obróbki mechanicznej oraz montażu komponentów i zespołów jest unikatowe. Jest gwarancją najwyższej jakości naszych wyrobów, a odzwierciedleniem tego jest możliwość zrealizowania sprzedaży na poziomie 55 mln euro tylko w tym segmencie sprzedaży - zaznaczał Mariusz Derbich, Prezes Zarządu FAMOT Pleszew

Wśród zaproszonych gości na otwarcie nowej hali pleszewskiego FAMOT-u znaleźli się m.in.: Radca Ambasady Japonii w Polsce Akira Tajima, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Andrzej Jędruszek, wicestarosta powiatu pleszewskiego Damian Szwedziak czy prezes Zarządu Wielkopolskiego Związku Pracodawców "Lewiatan" Bartosz Stasch.

Nowoczesna hala w FAMOT Pleszew już otwarta

Teraz przyszedł moment na kolejny etap, który pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne fabryki w odpowiedzi na rosnące potrzeby zakładów należących do grupy DMG MORI i pokazuje na rosnące znaczenie firmy FAMOT Pleszew w międzynarodowej grupie.

- Mamy za sobą realizację nowej inwestycji, która zapisze się w naszej historii jako ważny moment. To wszystko dzięki naszym klientom i zaangażowaniu naszych pracowników. Co warte podkreślenia dla grupy DMG MORI jesteśmy bardzo ważnym partnerem wręcz jednym z najważnieszych - podkreślał Mariusz Derbich, Prezes Zarządu FAMOT Pleszew.

W zaledwie 12 miesięcy udało się postawić jedną z najnowocześniejszych hal w Polsce. We wtorek, 17 października w firmie FAMOT Pleszew otwarto Halę Montażu Komponentów, która charakteryzuje się najwyższym poziomem efektywności energetycznej i należy do jednych z najnowocześniejszych w Polsce.

Nowoczesna hala w FAMOT Pleszew już otwarta

Nowoczesna Hala Montażu Komponentów jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Jest w pełni ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Na jej dachu znajduje się instalacja fotowoltaiczna o mocy 400 KW, która zmniejszy zużycie energii o 26%. Dodatkowo budynek wyposażony jest w klimatyzację, która utrzymuje stabilną temperaturę w zakresie +/- 0,5-1 stopni Celsjusza przez 24 godziny na dobę

- W nowej hali będzie rocznie produkować na potrzeby grupy DMG MORI około 3000 komponentów mechanicznych, 2000 zespołów mechanicznych, ponad 3000 zespołów wrzecion frezarkowych i tokarskich oraz 1500 wysoce wyspecjalizowanych szaf elektrycznych - wyliczał Mariusz Derbich, Prezes Zarządu FAMOT Pleszew i dodał, że do realizacji tych dostaw rocznie wykorzystanych będzie 2200 samochodów ciężarowych, które dostarczając towary z FAMOT Pleszew pokonają 2,5 mln kilometrów.

W Pleszewie będą szukać doskonałości!

- Ta inwestycja ma nam służyć by, jak my to mówimy, szukać mikronów. Obrabiarki DMG MORI produkują w mikrometrach. Żeby taką dokładność móc utrzymać, musimy zapewnić w miejscu, gdzie komponenty - a później obrabiarki - są produkowane, odpowiednie warunki pracy. Dotyczy to przede wszystkim temperatury. I ta hala, która ma powierzchnię 5.250 metrów kwadratowych została zaprojektowana i wybudowana w standardzie, który pozwala w sposób efektywny ekonomicznie utrzymać tutaj temperaturę niezbędną do utrzymania dokładności i precyzji - tego co będzie w produkowane. Ta temperatura będzie się wahać plus minus jeden stopień przez 24 godziny a wszystko to będzie zapewniane poprzez nowoczesne systemy ogrzewania i chłodzenia, wspierane również instalacją fotowoltaiczną, po to, żeby nie musieć martwić się o to - czy ogrzewać lub chłodzić, czy jednak oszczędzać. Wszystko po to abyśmy nasze zobowiązanie do utrzymania wysokiej jakości i dokładności mogli spełnić - opisywała Izabela Spiżak, członek zarządu firmy FAMOT w Pleszewie.

Przedstawiciel Ambasady Japonii na otwarciu nowej hali w firmie FAMOT w Pleszewie

W uroczystości w firmie FAMOT brał udział Akira Tajima, Radca Ambasady Japonii w Polsce.

- Czuję się zaszczycony mogąc przemawiać jako przedstawiciel ambasady Japonii w Polsce - w związku z tym wspaniałym wydarzeniem. Pragnę złożyć wyrazy głębokiego uznania dla dokonań DMG MORI i fabryki FAMOT, która pełni ważną rolę - wnosząc znaczący wkład w polską oraz japońską gospodarkę - mówił przedstawiciel japońskiej ambasady Akira Tajima.

Burmistrz Pleszewa na otwarciu nowej hali mówił o współpracy

Burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak na otwarciu nowej hali w firmie FAMOT Pleszew mówił o znaczeniu zakładu dla rozwoju Miasta i Gminy Pleszew oraz współpracy władz z przedsiębiorcami.

- Praca, mieszkanie, edukacja i zdrowie to cztery filary, za którymi stoi każde współczesne miasto, ale to również cztery wartości, które są ważne dla człowieka, zwłaszcza młodego. Samorząd może podejmować działa w zakresie budownictwa, wpływa na edukację, ale bez tego pierwszego filaru, czyli dobrze funkcjonującego biznesu, nie ma dobrze funkcjonującego miasta - tłumaczył Arkadiusz Ptak.

Burmistrz Pleszewa zaznaczył, że otwarcie hali jest ważnie nie tylko z punktu widzenia rozwoju FAMOT-u, ale również rozwoju miasta.

- FAMOT daje nie tylko zatrudnienie dla mieszkańców naszego regionu, ale jest również wysoko zaawansowany technologicznie, co jest olbrzymim sukcesem Pleszewa. Jest to sukces nie tylko firmy, koncernu, ale również tego miasta - mówił i dodał, że znaczenie ma również podatek od nieruchomości odprowadzany przez FAMOT do budżetu gminy.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Grażyna Wolszczak odwiedziła Pleszew. To była prawdziwa gratka dla fanów kina, jak i literatury! Spotkanie pełne humoru

Grażyna Wolszczak odwiedziła Pleszew. To była prawdziwa grat...

Tak Pleszew dziękuje nauczycielom. Pedagodzy i dyrektorzy szkół nagrodzeni przez burmistrza Miasta i Gminy Pleszew

Tak Pleszew dziękuje nauczycielom. Pedagodzy i dyrektorzy sz...

13 października 2023 roku w Choczu odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Pleszewskiego. Przedsięwzięcie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem - w sali Gminnego Ośrodka Kultury zjawiło się około 200 osób - zorganizowało Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku, nowa jednostka budżetowa Urzędu Marszałkowskiego

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Pleszewskiego ...

Czwarte urodziny Zajezdni Kultury w Pleszewie. Urodzinowy koncert Axis Band był prawdziwą petardą

Czwarte urodziny Zajezdni Kultury w Pleszewie. Urodzinowy ko...

Podczas połowinek I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Pleszewie na parkiecie szalało 200 młodych osób. Był pociąg, była belgijka i wiele innych. Licealiści bawili się przy najnowszych hitach, jak i nieco starszych przebojach. O odpowiednią temperaturę na parkiecie dbał DJ Mateo

Połowinki 2023 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława S...

Anna Maria Wesołowska spotkała się w Pleszewie z młodzieżą. Rozmawiała z nimi o zagrożeniach. Sala w Pleszewie pękała w szwach

Anna Maria Wesołowska spotkała się w Pleszewie z młodzieżą. ...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto