KKS Kalisz wygrał pierwszy mecz sparingowy. Było kilku nowych graczy

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz - ŁKS II Łódź 3:1
KKS Kalisz - ŁKS II Łódź 3:1 Mariusz Kurzajczyk
W sobotę, 29 czerwca 2024 roku KKS Kalisz rozegrał pierwszy tego lata mecz sparingowy. Kaliszanie pokonali 3:1 rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego.

Mecz odbył się na stadionie miejskim przy wale Matejki przy skromnym udziale kibiców. Tych ostatnich najbardziej interesował jednak nie wynik, ale nowe twarze w zespole. Mateusza Wysokińskiego i Huberta Sobola (niełatwo bowiem będzie zastąpić.

Nawiasem pisząc, Wysokiński już zadebiutował w sparingu ŁKS-u z Wieczystą Kraków, grając od 1. minuty, a Sobol w debiucie w barwach Widzewa, zdobył gola! Najpierw został sfaulowany przez gracza Motoru Lublin, a potem wykorzystał rzut karny.

Wracając na kalskie boisko. Pojawiło się na nim trzech graczy spoza Kalisza oraz Jakub Głaz, który był wypożyczony do trzecioligowego Staru Starachowice. Nazwisk testowanych piłkarzy (jeden miał być z Bełchatowa, inny ze Skry Częstochowa) klub nie zdradził, ale niezłe wrażenie zrobił strzelec jednej z bramek, 19-letni napastnik Marcel Szymański. Piłkarz Arki Gdynia trenuje z pierwszoligowcami od dwóch sezonów, ale w I lidze za dużo nie pograł. W poprzednich latach - 28 i 21 minut w sumie w sześciu meczach. Z dotychczasowych graczy brakowało Nestora Gordillo i Mateusza Żebrowskiego.

KKS Kalisz - ŁKS II Łódź 3:1 (1:1)

1:0 Mateusz Gawlik 37, karny, 1:1 52, 2:1 Marcel Szymański 67, 3:1 Kamil Koczy 72.
KKS 1925 Kalisz: 1. Maciej Krakowiak - 3. Mateusz Gawlik, 4. Jakub Głaz, 5. Jakub Staszak, 6. Adrian Cierpka, 11. Michał Bednarski, 15. Wiktor Staszak, 16. Bartłomiej Putno, 19. Filip Szewczyk, 35. Bartosz Kieliba, 42. Wiktor Smoliński oraz Marcel Szymański, Wojciech Karasiewicz, Wojciech Maroszek, Maciej Białczyk oraz dwóch graczy testowanych.