MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Gołuchów podziękuje za tegoroczne zbiory. Kto będzie pełnił funkcje starostów?

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Paweł Dubiel/Polska Press
28 sierpnia mieszkańcy gminy Gołuchów będą dziękować za tegoroczne zbiory podczas tradycyjnych dożynek. Wiemy już, kto tego dnia będzie pełnił zaszczytną funkcję starostów.

Gmina Gołuchów podziękuje za tegoroczne zbiory. Kim są starostwie dożynek?

Gminne święto plonów rozpocznie msza św., która o 10.30 zostanie odprawiona w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Gołuchowie. Główną część uroczystości zaplanowano na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu. Od 15 czeka nas m.in. obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Tursko, koncerty Big Bandu "Po Godzinach" i Kramskiej Kapeli Podwórkowej oraz zabawa taneczna.

Gospodarzami tegorocznego święta plonów są wsie: Cieśle, Kajew i Wszołów. - Tradycją naszej gminy jest, że starostów i ich asystentów wybiera się właśnie spośród mieszkańców pełniących w danym roku rolę gospodarzy dożynek - mówi Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, dyrektor Gołuchowskiego Centrum Kultury "Zamek". Kto będzie pełnił te funkcje w niedzielę, 28 sierpnia?

Starostą będzie 35-letni Łukasz Gadomski z Ciesiel, który wspólnie z żoną oraz rodzicami prowadzi średniej wielkości gospodarstwo rolne, specjalizujące się w produkcji roślinnej. Uprawiają ziemniaki, kukurydzę i pszenicę. Mężczyzna jest ojcem 12-letniej Leny. Interesuje się mechanizacją rolnictwa, a swój wolny czas lubi spędzać z rodziną.

Rola starościny przypadła Patrycji Walerowicz z Wszołowa. 33-latka wraz z mężem Danielem prowadzi średniej wielkości gospodarstwo rolne. Hodują bydło opasowe. Uprawiają głównie zboże, kukurydzę oraz ziemniaki. Kobieta jest mamą dwóch córek: 8-letniej Leny i rocznej Mai. Wolny czas lubi spędzać z rodziną.

Jej asystentką została Aldona Wasiewicz z Ciesiel. Pani Aldona i pan Zbigniew prowadzą 10-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji mleka. Zasiewy to głównie kukurydza na kiszonki oraz zboża paszowe. Asystentka starościny jest mamą trójki dzieci: 25-letniego Piotra, 22-letniej Małgorzaty oraz 18-letniej Katarzyny. W wolnych chwilach lubi oglądać filmy przyrodnicze.

Asystentem starosty będzie 27-letni Dariusz Maćkowiak z Kajewa prowadzący gospodarstwo rolne wspólnie z rodzicami. Hoduje bydło opasowe i trzodę chlewną. Uprawia głównie zboże, kukurydzę i ziemniaki. Wolny czas spędza grając w piłkę nożną.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2022 w Pleszewie. Folklor z różnych stron świata zaprezentował się przed Zajezdnią Kultury w Pleszewie

Światowy Przegląd Folkloru Integracje 2022 w Pleszewie. Folk...

Dodatek węglowy 2022. Mieszkańcy Pleszewa ruszyli po dodatek węglowy. Od rana ustawia się długa kolejka

Dodatek węglowy 2022. Mieszkańcy Pleszewa ruszyli po dodatek...

Piknik ,,Zostań Żołnierzem RP" 2022 w Pleszewie. Pokaz sprzętu, odtworzona baza wojskowa. Wielkie świętowania Święta Wojska Polskiego

Piknik ,,Zostań Żołnierzem RP" 2022 w Pleszewie. Pokaz sprzę...

Gmina Gołuchów. Zlot starych ciągników w Kucharach znów przy...

Gmina Czermin. Podziękowali za plony. Muzyczno-taneczne show...

Gmina Czermin. Dożynki wiejskie w Czerminie. Po dwóch latach...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto