Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strzelnica na Karczemce pod Pleszewem zostaje w rękach LOK Pleszew! Starosta Maciej Wasielewski podjął decyzję! Nikt jej nie odbierze

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Strzelnica na Karczemce pod Pleszewem zostaje w rękach LOK Pleszew! To już pewne! Lasy Państwowe jej nie odbiorą
Strzelnica na Karczemce pod Pleszewem zostaje w rękach LOK Pleszew! To już pewne! Lasy Państwowe jej nie odbiorą LOK Pleszew
Lasy Państwowe planowały przejęcie strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Pleszewie na dawnym poligonie Karczemka pod Pleszewem. Starosta pleszewski Maciej Wasielewski podjął w czwartek, 18 stycznia decyzję w tej sprawie! Plany LOK, co do tego miejsca są bardzo ambitne.

Lasy Państwowe chciały przejąć strzelnicę na Karczemce pod Pleszewem

Dawna strzelnica policyjna i poligon Karczemka pod Pleszewem, to jedno z ulubionych miejsc dla pasjonatów strzelectwa. Na organizowane przez Ligę Obrony Kraju zawody zjeżdżają osoby z całej Polski. Pleszewski LOK przejęła 300-metrową strzelnicę w 2010 i dzięki zaangażowaniu członków i sympatyków stała się znów ważną częścią środowiska strzeleckiego.

Do podpleszewskiej miejscowości co roku zjeżdżają setki osób, aby ćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie. Są wśród nich: policjanci, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Leśna, Kluby Żołnierzy Rezerwy, Ochotnicze Hufce Pracy, , Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, klasy mundurowe, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz ponad 1000 osób z klubów strzeleckich z całej Polski. Na poligonie, w trakcie wojny w Ukrainie szkolili się nawet snajperzy z Ukrainy.

Strzelnica na Karczemce pod Pleszewem zostanie w rękach LOK Pleszewi

W 2020 roku Liga Obrony Kraju wystąpiła do Ministerstwa Rozwoju i Departamentu Gospodarki Nieruchomościami o przekazanie nieodpłatnie strzelnicy Karczemka. Sprawa opóźniała się z powodu pandemii koronawirusa. Na sile nabrała jednak w połowie 2023 roku, kiedy jasne się stało, że Lasy Państwowe zdecydowały o przejęciu strzelnicy pod swoje skrzydła.

Członkowie LOK Pleszew nie kryli oburzenia, tym bardziej, że przez ponad 10 lat dbali o strzelnice i wykładali własne pieniądze na jej modernizację. W sprawę obrony strzelnicy zaangażowali się dosłownie wszyscy członkowie i sympatycy Ligi Oborny Kraju i Klubu Strzeleckiego "Gilza" Pleszew.

W czwartek, 18 stycznia starosta pleszewski Maciej Wasielewski wydał decyzję w sprawie wniosku Nadleśnictwa Taczanów o przejęcie strzelnicy na Karczemce przez Lasy Państwowe.

- Starosta Pleszewski odmawia oddania w trwały zarząd na rzecz Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa - czytamy w opublikowanej przez Macieja Wasielewskiego decyzji.

Przypomnijmy, że pod koniec roku płk Ryszard Wiliński, prezes Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w Poznaniu jasno stwierdził, że Lasy Państwowe nie odbiorą nam strzelnicy na Karczemce. I tak rzeczywiście się stało.

Centralny Ośrodek Sportów Strzeleckich na Karczemce pod Pleszewem

To jednak nie koniec ambitnych planów. Jak zdradził Ryszard Wiliński władze Ligii Obrony Kraju planują utworzenie na strzelnicy na Karczemce Centralnego Ośrodka Sportów Strzeleckich i Prochowych. Wówczas zmodernizowane zostaną stanowiska strzeleckie oraz powstanie baza szkoleniowa z zapleczem socjalnym wraz z pokojami. Inwestycja ta ma kosztować kilka milionów złotych.

- Główna centrala Ligi Obrony Kraju już zabezpieczyła pieniądze na ten cel. Pojawił się jednak plan przejęcia strzelnicy na Karczemce przez Lasy Państwowe, a nikt nie będzie inwestował takich środków na terenie, który prawnie nie będzie do niego należał - zaznacza Ryszard Wiliński.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Klub szachowy Wieża Stal Pleszew podsumował sezon. Królewska gra cieszy się coraz większą popularnością w Pleszewie

Klub szachowy Wieża Stal Pleszew podsumował sezon. Królewska...

Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie już po raz 30. bawili się podczas tradycyjnego Balu Królowej Jadwigi. Impreza zgodnie z tradycją rozpoczęła się od wkroczenia na salę królowej, której towarzyszyły damy dworu i rycerze. Po krótkiej części oficjalnej, przyszedł czas na taneczne szaleństwo, które trwało do białego rana

Jubileuszowy Bal Królowej Jadwigi! Przyjaciele Zespołu Szkół...

Koncert Noworoczny 2024 Pleszew. Cała publiczność śpiewała i...

Stal Pleszew podsumowała piłkarskie rozgrywki w sezonie 2023. Łączy ich nie tylko piłka, ale również żółto-niebieskie barwy "Stalówki"

Stal Pleszew podsumowała piłkarskie rozgrywki w sezonie 2023...

Pleszew lekkoatletyką stoi! Młodzi sportowcy z klubu Stal Pleszew podsumowali sezon 2023. Najlepsi odebrali wyróżnienia

Pleszew lekkoatletyką stoi! Młodzi sportowcy z klubu Stal Pl...

Bal Staszica 2024 w Pleszewie. Karnawałowa zabawa przyjaciół pleszewskiego liceum powróciła ze zdwojoną siłą! Ich był każdy skrawek parkietu

Bal Staszica 2024 w Pleszewie. Karnawałowa zabawa przyjaciół...

Orszak Trzech Króli w Pleszewie. Trzy parafie z pleszewskich kościołów spotkały się przy żłóbku na Rynku. To były kolorowe jasełka

Orszak Trzech Króli w Pleszewie. Trzy parafie z pleszewskich...

Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie czeka prawdziwa rewolucja. Po remoncie będzie to szkoła w "amerykańskim" stylu z boiskiem na dachu

Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie czeka prawdziwa rewo...

Święto Pleszewskiego Pleszewskiego 2024. "Wszyscy musimy się włączyć w odnowę i budowę naszej małej ojczyzny!

Święto Powiatu Pleszewskiego 2024. "Wszyscy musimy się włącz...

Sylwester 2023 w Pleszewie. To był największy bal sylwestrowym w Pleszewie. Zabawa trwała tutaj prawie do samego rana

Sylwester 2023 w Pleszewie. To był największy bal sylwestrow...

Olaf Różalski to pierwsze dziecko urodzone w 2024 roku w Pleszewie! Chłopiec urodził się 1 stycznia po godzinie 10:00

Olaf Różalski to pierwsze dziecko urodzone w 2024 roku w Ple...

Sylwestrowe morsowanie. Tak 2024 rok powitały w wodzie Morsy Gołuchów! Wystrzeliły korki od szampana! Morsy tradycyjnie powitały Nowy Rok

Sylwestrowe morsowanie. Tak 2024 rok powitały w wodzie Morsy...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto