Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach podbijają serca Polaków! Na mszach z ich udziałem były tłumy

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach podbijają serca Polaków! Na mszach z ich udziałem były tłumy
Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach podbijają serca Polaków! Na mszach z ich udziałem były tłumy Dom Chłopaków w Broniszewicach
Dom Chłopaków w Broniszewicach i siostry Dominikanki podbijają serca wiernych w kościołach w całej Polsce! W ostatnim czasie zawitały do parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie i zaskarbiły sobie sympatię. Na mszach z ich udziałem były prawdziwe tłumy!

Siostry Dominikanki i chłopcy z Domu Chłopaków w Broniszewicach podbijają serca!

Siostry Dominikanki, które prowadzą Dom Chłopaków w Broniszewicach znane są ze swojego ogromnego serca i radości, która maluje się nie tylko na ich twarzach. W ostatnim czasie mogli się o tym przekonać wierni z parafii Miłosierdzia Bożego w Koninie, którą zakonnice odwiedziły wspólnie z chłopcami z Domu Chłopaków w Broniszewicach.

- Byłyśmy na kweście z Jarkiem i Mikołajem. Chłopacy od razu poczuli się jak u siebie, totalnie skrócili dystans pomiędzy sobą a setkami ludzi, którzy przychodzili na kolejne Msze. Ksiądz proboszcz przedstawiał nas oryginalnie: Siostry Dominikanki to jedyne Zgromadzenie Zakonne, w którym można mieć chłopaków - podkreślają siostry Dominikanki z Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Jak wspominają zakonnice na mszach z ich udziałem były prawdziwe tłumy. Nie brakowało również pełnych uśmiechu momentów. - Księża "współpracowali" z Jarkiem i Mikołajem aż po granice heroiczności. Jarek w ogóle poczuł się od pierwszych sekund jak gospodarz parafii. Śpiewał swoje hity, a ludzie z nim. Mikołaj, specjalista od modlitwy wstawienniczej modlił się za Parafian i księży, których poznał tak rzewnie, że ludzie głośno wzdychali. Kiedy czytane były ogłoszenia, np. "W Dzień Kobiet odbędzie się..." to Jarek dopadał do mikrofonu i śpiewał piosenkę dla Pań na Dzień Kobiet. Reakcje ludzi w kościele były tak samo spontaniczne, jak spontaniczność Jarka i Mikołaja i otrzymali Chłopcy mnóstwo braw - wspominają zakonnice z Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Okazuje się, jak zauważyły Dominikanki z Broniszewic, że można stworzyć wspólnotę myśli i uczuć z tłumem nieznanych sobie wcześniej ludzi w parę sekund.

- Wystarczy mieć taki dar, jak mają chłopacy. Na znak pokoju nie mieli oporów podchodzić do ludzi po całym kościele, panie otrzymywały całusa w rękę. Był śmiech, były łzy wzruszenia - zaznaczają.

Po każdej mszy świętej była okazja do rozmów z zakonnicami oraz z chłopcami z Domu Chłopaków. Do wyjątkowych gości ustawiały się prawdziwe tłumy, a cel tych spotkań był szczytny. Chodziło bowiem o wsparcie działalności Domu Chłopaków w Broniszewicach.

- Ludzie hojnie wsparli Chłopaków i chętnie zabierali do swoich domów nasze książki, różańce. Dziękujemy! - dodają na koniec Dominikanki z Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Karolina Grzelak, finalistka Masterchefa 2023 gotowała dla KGW Skrzypnia. To było niezwykłe spotkanie i kulinarna podróż przez świat

Karolina Grzelak, finalistka Masterchefa 2023 gotowała dla K...

Rolnicy z powiatu pleszewskiego i nie tylko protestowali w gminie Gołuchów. To był największa manifestacja od lat

„Polski chłop to jest siła i moc”. Rolnicy protestowali w Go...

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłusty Czwartek! To dopiero karnawałowe ostatki!

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłust...

I Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie rozpoczęło przygotowania do jubileuszu i zjazdu pod niebem Paryża z Katarzyną Zawadą

I Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie rozpoczęło przygotowan...

Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego po raz trzeci zaprosiła do wspólnej zabawy podczas balu karnawałowego. W Restauracji Acwador w Prokopowie bawiło się ponad 110 osób

Ponad 100 osób wspaniale bawiło się na balu karnawałowym zor...

Garażówka w Pleszewie okazała się olbrzymim sukcesem. Zajezdnię Kultury odwiedziły tłumy, a rzeczy znikały w zastraszający tempie!

Garażówka w Pleszewie okazała się olbrzymim sukcesem. Zajezd...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 w Pleszewie. Pleszewianie mają gorące serca! Ile zebrano pieniędzy zebrano?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 w Pleszewie. Plesze...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto