Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obniża się poziom wody w Prośnie i innych rzekach powiatu pleszewskiego. Sytuacja wraca powoli do normy

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Poziom wody w rzece Prośnie i innych rzekach w powiecie pleszewskim powoli wraca do normy. We wtorek, 20 lutego odczyt wodowskazu na Prośnie w miejscowości Bogusław obniżył się w ostatnich godzinach do poziomu 212 cm, czyli 38 cm poniżej stanu ostrzegawczego

Sytuacja na Prośnie powoli wraca do normy

We wtorkowy poranek, 13 lutego 2024 r., o 7 rano stan wody w rzece Prośnie na wodowskazie w Bogusławiu wynosił 276 cm i o 26 cm przekroczył stan ostrzegawczy. Dwie godziny później wzrósł jeszcze o centymetr. To oznaczało, że do stanu alarmowego brakowało 23 cm. W innych ciekach wodnych również występowały wysokie stany wód.

W związku z sytuacją hydrologiczną starosta pleszewski Maciej Wasielewski wydał zarządzenie o ogłoszeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie całego powiatu. - Gminy, powiatowe służby, inspekcje i straże podejmują rutynowe działania: ostrzeganie ludności, ocenę stanu zagrożenia powodziowego, monitoring sytuacji powodziowej czy codzienne przekazywanie meldunków do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego - tłumaczył wówczas Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Siedem dni później, czyli 20 lutego sytuacja w rzece Prośnie i innych rzekach w powiecie pleszewskim powoli wraca do normy. O godzinie 8 rano odczyt wodowskazu na Prośnie w miejscowości Bogusław obniżył się w ostatnich godzinach do poziomu 212 cm, czyli 38 cm poniżej stanu ostrzegawczego.

Wobec tego Maciej Wasielewski - Starosta Pleszewski wydał Zarządzenie o odwołaniu pogotowia przeciwpowodziowego, wprowadzonego tydzień temu 12 lutego 2024.

- W związku obniżeniem stanu wód w rzece Prośnie w powiecie pleszewskim poniżej stanu ostrzegawczego i prognozowanym dalszym spadkiem (...) z dniem 20 lutego odwołuje się pogotowie przeciwpowodziowe dla Miasta i Gminy Pleszew oraz Gminy Chocz, Dobrzyca, Czermin, Gołuchów oraz Gizałki - czytamy w zarządzeniu wydanym przez Macieja Wasielewskiego, starostę pleszewskiego.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Karolina Grzelak, finalistka Masterchefa 2023 gotowała dla KGW Skrzypnia. To było niezwykłe spotkanie i kulinarna podróż przez świat

Karolina Grzelak, finalistka Masterchefa 2023 gotowała dla K...

Rolnicy z powiatu pleszewskiego i nie tylko protestowali w gminie Gołuchów. To był największa manifestacja od lat

„Polski chłop to jest siła i moc”. Rolnicy protestowali w Go...

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłusty Czwartek! To dopiero karnawałowe ostatki!

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłust...

I Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie rozpoczęło przygotowania do jubileuszu i zjazdu pod niebem Paryża z Katarzyną Zawadą

I Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie rozpoczęło przygotowan...

Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego po raz trzeci zaprosiła do wspólnej zabawy podczas balu karnawałowego. W Restauracji Acwador w Prokopowie bawiło się ponad 110 osób

Ponad 100 osób wspaniale bawiło się na balu karnawałowym zor...

Garażówka w Pleszewie okazała się olbrzymim sukcesem. Zajezdnię Kultury odwiedziły tłumy, a rzeczy znikały w zastraszający tempie!

Garażówka w Pleszewie okazała się olbrzymim sukcesem. Zajezd...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 w Pleszewie. Pleszewianie mają gorące serca! Ile zebrano pieniędzy zebrano?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2024 w Pleszewie. Plesze...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto