Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pożar na oddziale chirurgii szpitala w Pleszewie! To jedynie rutynowe ćwiczenia w Pleszewskim Centrum Medycznym

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pożar na oddziale chirurgii szpitala w Pleszewie! To jedynie rutynowe ćwiczenia w Pleszewskim Centrum Medycznym
Pożar na oddziale chirurgii szpitala w Pleszewie! To jedynie rutynowe ćwiczenia w Pleszewskim Centrum Medycznym Powiat Pleszewskie
We wtorek, 28 listopada 2023 r. na Oddziale Chirurgicznym w Pleszewskim Centrum Medycznym przeprowadzono ćwiczenia przeciw pożarowe, próbną ewakuację i działania policji w ramach planu pracy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Pleszewie

Pożar na oddziale chirurgii szpitala w Pleszewie!

Pożar na terenie szpitala w Pleszewie - na szczęście to tylko scenariusz, jaki realizowany był podczas ćwiczeń praktycznych służb ratowniczych, które odbyły się we wtorek, 28 listopada. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie przygotowania personelu szpitala oraz służb podczas ewakuacji pacjentów z zagrożonego budynku.

– Do symulowanego pożaru doszło na oddziale chirurgii Pleszewskiego Centrum Medycznego. Konieczna była ewakuacja pacjentów oraz personelu medycznego - podkreślają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Takie przedsięwzięcia to również przećwiczenie współdziałania szpitalnej placówki ze wszystkimi służbami. W sprawdzeniu tym uczestniczyli bowiem policjanci oraz kilka zastępów straży pożarnej. W tym wypadku strażacy oprócz udziału w treningu pełnili również rolę oceniającą i doradczą, aby wskazać dobre punkty działania personelu szpitala, ale i zwrócić uwagę na ewentualne niedociągnięcia.

- 28 listopada 2023 roku o godz. 9.00 Ordynator Oddziału Chirurgicznego PCM w Pleszewie zostaje powiadomiony przez Pielęgniarkę Oddziałową, że z pomieszczenia socjalnego wydobywają się kłęby dymu. O zaistniałym zdarzeniu Ordynator bezzwłocznie powiadamia dyżurnego SOR. Dyżurny SOR o zdarzeniu powiadamia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, Prezesa PCM oraz Pielęgniarza Oddziałowego SOR. Z uwagi na występujące realne zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie pomieszczenia Oddziału Chirurgicznego, po otrzymaniu i potwierdzeniu zgłoszenia oraz po konsultacji z Ordynatorem, Prezes PCM zarządza ewakuację personelu i pacjentów Oddziału Chirurgicznego. W trakcie trwającej ewakuacji personelu i pacjentów, Prezes PCM zostaje poinformowany przez Szefa Sztabu Kryzysowego, że w miejscu powstania pożaru jednemu z pracowników Oddziału Chirurgicznego została odcięta droga ucieczki przez rozprzestrzeniający się ogień i powstałe silne zadymienie. W tym samym czasie na miejsce przybywają jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, których dowódca przejmuje kierowanie akcją ratunkową i podejmuje decyzję o sposobie ewakuacji zagrożonego pracownika. Podczas prowadzonych działań z Oddziału Chirurgicznego ewakuowano cały personel oraz wszystkich pozorantów pacjentów, zlokalizowano i ugaszono miejsce powstania pożaru, po wcześniejszym ewakuowaniu z zagrożonego rejonu jednego z pracowników oddziału. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała, nie wystąpiło zagrożenie życia i zdrowia wielu osób ani mienia w znacznych rozmiarach. Po zakończeniu działań PSP oraz akcji ewakuacyjnej, czynności procesowe w ramach kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza KPP w Pleszewie, w celu ustalenia okoliczności i przyczyn zaistniałego zdarzenia - informuje Tomasz Wojtala, rzecznik Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Po zakończonych działaniach przedstawiciele służb omówili procedury stosowane podczas takiej sytuacji, a także wymienili spostrzeżenia w związku z problemami jakie mogą powstać na wypadek realnego zagrożenia pożarem.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Turniej halowej piłki nożnej służ mundurowych w Pleszewie. E...

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownicy złożyli przysięgę i przeszli prawdziwy chrzest bojowy!

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownic...

Alicja Nogaj w Poznaniu wystartowała w swojej koronnej konkurencji. W eliminacjach uzyskała 26.65 s i z siódmym czasem awansowała do 10-osobowego finału A. W nim Alicja popłynęła szybciej - 26.36 s, ale finiszowała na ósmej pozycji

Alicja Nogaj po raz kolejny rywalizowała w finale mistrzostw...

Na ślubnym kobiercu stanęli w 1973 roku. Po 50 latach 24 pary z gminy Dobrzyca świętowały jubileusz Złotych Godów. 21 z nich 23 listopada 2023 roku osobiście odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Jubileusz Złotych Godów w gminie Dobrzyca. 24 pary zostały o...

Morsy z Gołuchowa zainaugurowały sezon w iście zimowej scenerii

Akademia Pana Kleksa powraca... w całkiem nowej bajce! Czołówka polskich artystów na jednej scenie! To jest prawdziwa miazga!

Akademia Pana Kleksa powraca... w całkiem nowej bajce! Czołó...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto