Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew najlepszy w Wielkopolsce! Do miasta przyjedzie ekologiczne miasteczko. Tutaj stawia się na ochronę środowiska

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pleszew najlepszy w Wielkopolsce! Do miasta przyjedzie ekologiczne miasteczko. Tutaj stawia się na ochronę środowiska
Pleszew najlepszy w Wielkopolsce! Do miasta przyjedzie ekologiczne miasteczko. Tutaj stawia się na ochronę środowiska UMiG Pleszew
Uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew licznie wzięli udział w ekologicznym konkursie plastycznym „Zielone Wielkopolskie”. Dzięki najwyższej frekwencji do Pleszewa przyjedzie eko-miasteczko z wieloma atrakcjami. Nie zawiedli także uczniowie z klas VII-VIII wykazując się ogromną wiedzą ekologiczną

Pleszew najlepszy w Wielkopolsce!

„Zielone Wielkopolskie” to kampania realizowana przez Fundację Mniejsze Większe, dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W jej ramach zorganizowane zostały konkursy o tematyce ekologicznej, związanej z ochroną środowiska. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI wzięli udział w konkursie plastycznym, natomiast siódmo i ósmoklasiści walczyli w olimpiadzie wiedzy dla młodzieży.

Konkurs plastyczny dotyczył tematyki gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarki odpadami, recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów. Tutaj ogromnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie wszystkich szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew, którzy oddali największą liczbę prac konkursowych ze wszystkich zgłoszonych gmin.

- Ponad 83% uczniów klas I-VI z obszaru całej gminy oddało prace plastyczne na konkurs. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu udało się zająć pierwsze miejsce jako gmina – informuje Angelika Sołtysiak z Referatu Gospodarowania Odpadami UMiG Pleszew.

Ekologiczne miasteczko w Pleszewie

W nagrodę do Pleszewa przyjedzie ekomiasteczko z licznymi atrakcjami w andrzejkowo-świątecznych klimatach. Wydarzenie w ramach nagrody rozpocznie się na pleszewskim Rynku 30 listopada o godzinie 10:00 i potrwa do 17:00. W tym czasie organizatorzy przewidują szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W programie zaplanowano występy grupy teatralnej, stoiska edukacyjne, dużo wiedzy ekologicznej, nagrody dla dzieci i dorosłych, konkursy, gry, zabawy, a także Mistrzostwa EkoWarcabów dla wszystkich chętnych w trzech kategoriach wiekowych.

Pleszew najlepszy w konkursie ekologicznym!

Ogromną wiedzą i zaangażowaniem wykazali się również starsi uczniowie. W ramach kampanii „Zielone Wielkopolskie” dla klas VII i VIII przygotowano Olimpiadę Wojewódzką z wiedzy z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym, gospodarki odpadami, recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów. W etapie wojewódzkim wzięła udział 3-osobowa reprezentacja z każdej zgłoszonej gminy, która została wyłoniona w eliminacjach gminnych.

Miasto i Gminę Pleszew reprezentowała drużyna w składzie: Tomasz Adamek (ZSP w Taczanowie Drugim), Aleksandra Grzesiak (ZSP nr 1 w Pleszewie) oraz Martyna Dymowska (ZSP nr 2 w Pleszewie).

- Uczniowie walczyli o nagrody indywidualne i grupowe dla gminy. Liczyła się liczba poprawnych odpowiedzi oraz czas, w jakim zostały udzielone ­– mówi Jagoda Zydorek z Biura Prasowego UMiG Pleszew.

Miasto i Gmina Pleszew zajęła I miejsce na 18 gmin zgłoszonych do konkursu. Wysokie wyniki uzyskali również uczniowie indywidualnie. W sumie w olimpiadzie uczestniczyło 54 zawodników z województwa wielkopolskiego.

Wyniki indywidualne:
I miejsce – Tomasz Adamek – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Taczanowie Drugim
V miejsce – Aleksandra Grzesiak – Szkoła Podstawowa nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie
IX miejsce – Martyna Dymowska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Koncert profilaktyczny w Pleszewie. O narkotykach i alkoholu w rockowym brzmieniu! Wiedzieli, jak trafić do młodych ludzi

Koncert profilaktyczny w Pleszewie. O narkotykach i alkoholu...

Turniej halowej piłki nożnej służ mundurowych w Pleszewie. E...

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownicy złożyli przysięgę i przeszli prawdziwy chrzest bojowy!

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownic...

Alicja Nogaj w Poznaniu wystartowała w swojej koronnej konkurencji. W eliminacjach uzyskała 26.65 s i z siódmym czasem awansowała do 10-osobowego finału A. W nim Alicja popłynęła szybciej - 26.36 s, ale finiszowała na ósmej pozycji

Alicja Nogaj po raz kolejny rywalizowała w finale mistrzostw...

Na ślubnym kobiercu stanęli w 1973 roku. Po 50 latach 24 pary z gminy Dobrzyca świętowały jubileusz Złotych Godów. 21 z nich 23 listopada 2023 roku osobiście odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Jubileusz Złotych Godów w gminie Dobrzyca. 24 pary zostały o...

Morsy z Gołuchowa zainaugurowały sezon w iście zimowej scenerii

Akademia Pana Kleksa powraca... w całkiem nowej bajce! Czołówka polskich artystów na jednej scenie! To jest prawdziwa miazga!

Akademia Pana Kleksa powraca... w całkiem nowej bajce! Czołó...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto