MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Doczekali się nowego chodnika do szkoły w Lenartowicach pod Pleszewem! Dzieci i rodzice są zadowoleni

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zakończył się remont blisko 400 metrowego chodnika prowadzącego do Szkoły Podstawowej w Lenartowicach. Od teraz dzieci uczęszczające do placówki mogą już korzystać z wygodnego i bezpiecznego chodnika. To właśnie najmłodsi nie kryli radości z nowej inwestycji

Nowy chodnik do szkoły w Lenartowicach pod Pleszewem

Starania o budowę nowego chodnika do Szkoły Podstawowej w Lenartowicach trwały bardzo długo. Jeśli jednak czegoś się bardzo pragnie, to wszystko jest możliwe! Zwłaszcza w Lenartowicach. Po wielu apelach i petycjach udało się rozpocząć budowę nowej ścieżki od skrzyżowania z drogą na Grodzisko aż do szkoły. Od teraz dzieci oraz rodzice mogą bezpiecznie i komfortowo odprowadzać swoje pociechy na lekcje.

- Stary chodnik był krzywy i można było sobie połamać nogi! Nie dało się na nim jeździć ani na hulajnodze ani na rowerze. Teraz jest zupełnie inaczej! Chodnik jest prosty i bezpieczny - podkreślali uczniowie najmłodszych klas ze Szkoły Podstawowej w Lenartowicach pod Pleszewem.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Chodnik o długości blisko 400 metrów powstał dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Pleszewie oraz Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

- Bardzo dziękuję za wsparcie panu staroście Maciejowi Wasielewskiemu i burmistrzowie Arkadiuszowi Ptakowi, że udało się zakończyć bardzo ważną dla mieszkańców Lenartowic inwestycję. Teraz dzieci oraz rodzice mogą korzystać z bezpiecznego chodnika do szkoły - podkreślała radna Wiesława Gil.

Z tego powodu uroczystego przecięcia wstęgi dokonali właśnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Lenartowicach, którzy nie kryli radości z zakończenia inwestycji, do tego stopnia, że na koniec chóralnym głosem powiedzieli: "Dziękujemy Pani Wiesiu za piękny chodnik".

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Droga krzyżowa przeszła ulicami parafii Najświętszego Zbawiciela

Droga Krzyżowa w parafii pod wezwaniem św. Floriana w Pleszewie. Wierni ponieśli krzyż Pana Jezusa ulicami Pleszewa

Droga Krzyżowa w parafii pod wezwaniem św. Floriana w Plesze...

Pleszew zamienił się w Park Jurajski. Dinozaura podziwiały prawdziwe tłumy i to pomimo braku pogody! Strach się było bać!

Pleszew zamienił się w Park Jurajski. Dinozaura podziwiały p...

W 2024 roku Pleszewski Klub Krwiodawców zaplanował sześć akcji oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego. Druga odbyła się w niedzielę, 24 marca. W Zajezdni Kultury, aby podzielić się życiodajnym płynem, stawiły się 204 osoby. Chętni mogli również oddać osocze

93. akcja oddawania krwi w Pleszewie. W Zajezdni Kultury, ab...

W Pleszewie czuć już Wielkanoc. Pasja oczami Marii Magdaleny. Niezwykłe przedstawienie na rynku w Pleszewie

W Pleszewie czuć już Wielkanoc. Pasja oczami Marii Magdaleny...

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie! W skupieniu i modlitwie wyruszyli w trasy liczące 40-kilometrów! Chętnych z roku na rok jest więcej

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Pleszewie! W skupieniu i modlit...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto