Osiem medali Pleszewskiego Klubu Karate na Grand Prix Ostrawy

RED
Osiem medali zdobyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate na międzynarodowym turnieju Karate Grand Prix Ostrawy w Czechach

W zawodach wystąpiło blisko 1000 zawodników ze 109 klubów z 12 państw. Pleszewski Klub Karate reprezentowało 10 zawodników.

Największy sukces odniosła Magdalena Godlewska, która dwukrotnie stanęła na podium Grand Prix Ostrawy. Zawodniczka PKK zwyciężyła w kategorii kumite kadetek powyżej 55 kg. W drodze po po złoty medal pokonała cztery rywalki: Weronikę Szczypkę z Shindo Cieszyn, Izabelę Szurowską z Rawickiego Klubu Karate oraz dwie Słowaczki - Evę Kozarovą i Lukrecię Lachka. Magda sięgnęła również po „brąz” w kumite open kadetek.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Dawid Sobkowiak w kumite open kadetów. Pleszewski zawodnik pokonał kolejno Czecha Alexandra Mazmanova, Słowaka Marka Pavlaka, Czecha Martina Bednara, Słowaka Marka Simuna i w finale kolejnego Czecha Martina Drabka.

Blisko „złota” był też Michał Florczak (kumite młodzików; -52 kg), który po czterech zwycięskich pojedynkach uległ w finale Słowakowi Filipowi Foltyn 0-2.

Brązowe medale wywalczyli Julia Sworek (kumite U’10 dziewczynek; +30 kg), Konrad Tanaś (kumite juniorów; -65 kg) , Julia Grzelak (kumite młodziczek; -42 kg) oraz Bartłomiej Sołtysiak (kumite seniorów; +80 kg).