Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Open Florentyna Pleszew- Stal Ostrów Wielkopolski 94:99. Relacja

Daniel Kawczyński
Prawdziwy dramat w sobotni wieczór przeżyli koszykarze Openu Florentyny Pleszew. Podopieczni Dusana Radovicia przegrali wygrany mecz ze Stalą Ostrów Wielkopolski 94:99, mimo, iż w regulaminowym czasie gry ani raz nie przegrywali !

Open od samego początku przeważał, grał bardzo skutecznie pod koszem, dobrze zbierał pod koszem i często notował przechwyty. To przy nieskutecznie grającej Stali było bardzo dobrą receptą i z każdą sekundą przybliżało do zwycięstwa. W trzeciej kwarcie było już 62:52 i wiele wskazywało na sukces miejscowych. Jednak w końcówce czwartej części Kamil Sierański zapunktował i doprowadził do remisu (84:84). Dogrywce próbował jeszcze zapobiec Adam Kaczmarzyk, ale nie trafił za trzy. W ostatnich 5 minutach Open wyraźnie opadł z sił. Fatalnie wykańczał akcje i nie radził sobie z kryciem w obronie. To stwarzało pole do popisu dla Marcina Dymały i Rafała Wojciechowskiego, którzy poprowadzili Stal do bardzo cennej wygranej ! Z pewnością mecz potoczyłby się zupełnie inaczej, gdyby z parkietu nie zostali wyrzuceni Piotr Gacek i Marcin Ecka. Szczególnie ten ostatni wiele wnosił do gry.

-Graliśmy bardzo słabo i niedokładnie w obronie. Straciliśmy przez to wiele punktów. Niestety nawet znakomita gra w ataku przy słabej obronie nie może zapewnić zwycięstwa. Nie ma się jednak co frustrować. Gramy dalej - mówił po meczu, drugi trener Openu - Włodzimierz Kuśnierczak.

Stal do zwycięstwa poprowadzili a (24 pkt, 4 zb.) Marcin Dymałoraz Marcin Kałowski (27 pkt, 4 zb.). W ekipie gospodarzy najskuteczniejsi byli Adam Kaczmarzyk (21 pkt., 4 zb.) i zdobywca double-double, Łukasz Ratajczak (21 pkt, 20 zbiórek). Kolejne spotkanie w niedzielę o 18. Emocje gwarantowane !

Open Florentyna Pleszew - Stal Ostrów Wielkopolski 94:99
Open Florentyna: Piotr Gacek 10, Jakub Dryjański 3, Adam Kaczmarzyk 21, Łukasz Ratajczak 21, Marcin Ecka 19, Jakub Szymczak 2, Tomasz Zyber 0, Marcin Spiralski, 0 Bartosz Gawroński 0, Bartłomiej Czarkowski 15, Rafał Kikowski, Paweł Stankiewicz 0,

Stal Ostrów Wielkopolski: Marcin Kałowski 27, Łukasz Olejnik 8, Rafał Wojciechowski 15, Marcin Dymała 24, Łukasz Ptak 3 oraz Tomasz Radzik 0, Krzysztof Spała 3, Mateusz Zębski 4, Bartosz Gruszka 0, Mikołaj Spała 0, Patryk Cebulski 0, Kamil Sierański 15

Zapis relacji live:

Dogrywka:

94:99 Koniec meczu !Open wypluł zwycięstwo !

94:99 Czarkowski dwa rzuty osobiste ! Nic to jednak nie daje. 6 sekund !

92:99 Mnóstwo strat w ekipie Pleszewa ! Efektownie i efektywnie Kałowski. CIeszy się Stal ! Zasłużone zwycięstwo trafi w jej ręce !

91:95
Fatalnie Open w decydujących momentach. Nie radzi sobie z presją. 17 sekund do końca !

91:95
Najpierw Dymała, potem Kikowski !

89:93
Czarkowski za dwa, a za chwilę Ptak skutecznie ! Wielka nieskuteczność Pleszsewa ! 1,15 seku do koca !
87:91 Wojciechowski i Stal coraz bliżej zwycięstwa !

85:89 Dymała ! Trzy minuty !

85;87** Wojciechowski idenytcznie !

85:86 Ratajczak raz na dwa z osobistych !

84:86 Wojciechowski za dwa ! Stal prowadzi !!!

IV kwarta:

84:84 Sierański nie trafia za trzy ! I mamy dogrywkę. Ależ duszno ! Jeśli tak dalej pójdzie, zaraz wszyscy pomdlejemy !

84:84 Sierański rzuca i na 4 sekundy przed końcem mamy remis !

84:83 Sierański i tylko punkty przewagi Ostrowa. 45 sekund do końca. Ostatniekcje! Wojciechowski nie trafia !

84:81 Kibice gości wrzucają na murawę jakiś przedmiot. Beznadziejne zachowanie

84:81 Sierański celnie ! To jeszcze nie koniec ! 1,40 min. do finiszu

84:79 Ostrów walczy. Kałowski za trzy !

84:76 Ratajczak za dwa, Kaczmarzyk za trzy i celnie z wolnego ! Kibice na stojąco, tylko garstka siedzi !

78:76 Dymała samotnie, ale nie wykorzystuje szansy na wyrównanie. Ależ walka ! 4 minuty do końcowej syreny !

78:76 Spała i tylko dwa punkty straty Stali. 6 minut do końca, a przy Szkolnej wielkie emocje !

76:73 Wspaniała szarża Dymały zakończona efektownym rzutem z trudnej pozycji. 7 minut do końca !

76:71 Dymała celnie z osobistych.

76:67 Kaczmarczyk za trzy !

73:67 Dwie celne trójki. Najpierw trafia Kaczmarzyk, a chwilę później Kałowski.

III kwarta: [/b 70:64 Olejnik zmniejsza stratę. Open wciąż prowadzi, ale to nie koniec emocji ! 70:62 Kaczmarzyk skutecznie z osobistych. Chwilę później znakomicie przechwytuje piłkę i po indywidualnej szarży punktuje. 16 sekund do końca ! 66:59 Goni Open Stal (64:59), ale chwilę później Czarkowski przywraca "normalny" stan rzeczy. 62:52 Ecka za trzy. Przekonywująco prowadzi Open. Trener Radović energicznie instruuje swoich podopiecznych. 4 minuty do końca. 59:51 Skutecznie Ratajczak, a chwilę później Czarkowski ! 53:51 Kałowski celnie za dwa. Stal cały czas jest blisko, ale na korzystny rezultat wyjść nie potrafi ! Czas bierze Radović ! 53:49 Gacek punktuje. Do końca 6 minut, a my od paru chwil mamy obraz strat i nieskuteczności po obu stronach. 51:48 Kałowski za trzy ! 48:43 Znów skuteczny Ecka. Czas dla Stali 44:43 Sierański zza linii 6,25 metra 44:40 Drugą połowę czas zacząć. Gacek punktuje z osobistych. II kwarta: 42:40 Wojciechowski indywidualnie i znów tylko dwa punkty różnicy. Chwilę później trzy razy pod rząd nie trafia spod kosza Kikowski. W ostatniej akcji na szczęście dla Openu nie trafia Zębski. Koniec pierwszej połowy. Jest gorąco ! 40:36 Ratajczak i Open odskakuje na cztery oczka. Ciekawa końcówka 38:36 Zębski za trzy punkty ! Wcześniej zapunktował Kaczmarzyk. 36:33 Wojciechowski trójka ! 35:30 Wreszcie trafia Ratajczak. 30:29 Dymała za trzy ! 30:26 Dwa razy pod rząd trafia Ratajczak. Open znów na prowadzeniu. Czaja prosi o czas. 6 minut do końca pierwszej połowy. 26:26 Dymała wykorzystuje jeden rzut osobisty. Mamy remis ! 26:25 Kałowski za trzy punkty ! Zmiana obrazu gry ! To Open gra teraz nieskutecznie i często traci piłkę, a Stal wyśmienicie wykańcza akcję. Zaniepokojony Radović prosi o przerwę. Do końca pierwszej połowy 7 minut ! 24:20 Dymała po fantastycznej akcji i Kałowski za trzy punkty ! Stal nabiera wiatru w żagle. Duże problemy sprawia młody Dymała. 22:15 Zaczynamy drugą kwartę. Sierański trafie jeden na dwa osobiste. Stal ciągle ma problem z odpowiednim wykończeniem akcji. I kwarta:22:14 Bartłomiej Czarkowski i koniec pierwszej kwarty. Open zasłużenie wygrywa. 20:13 Ecka nie zwalnia tempa. Trwa oblężenie kosza Stali, lecz ta wreszcie gra w obronie tak jak powinna. Blok, przechwyt i atak... nieskuteczny. 18:12 Przebudzenie Ostrowa. Do kosza trafia Kałowski i zmniejsza stratę do sześciu punktów. Radović prosi o czas. 18:8 Szaleje pod koszem Ecka ! Wspaniały mecz tego zawodnika. Rywale kompletnie bezradni w ataku. W ten sposób nic nie zyskają. 12:6 Ostrów nadal nieskutecznie i słabo w obronie. Tymczasem Open bardzo groźnie atakuje. Przed chwilą wspaniała akcje Ecki zakończona wsadem ! Znakomicie zbiera pod koszem Dryjański.Czas bierze trener Czaja. A do końca pierwszej kwarty zostało nieco ponad 4 minuty. 6:6 Wojciechowski przedziera się przez obronę Pleszewa i mamy remis. 6:2 Znakomity początek Pleszewa. Do kosza trafiają Kaczmarzyk, Gacek i Dryjański. Bardzo dużo nieskuteczności i strat w ekipie Ostrowa. 17:59 Już za chwilę początek spotkania. 17:32 Na parkiecie pojawia się Stal przywitana przez pleszewian głośnymi gwizdami. 17:30 **Witamy państwa na bezpośredniej relacji tekstowej ze spotkania Open Florentyna Pleszew - Stal Ostrów Wielkopolski. Koszykarze gospodarzy rozpoczęli już rozgrzewkę. Wraz z nimi kibice.