2. liga koszykówki. Potrzebna była dogrywka. Osłabiony KS Kosz Kompaktowy Pleszew pokonał Obrę Kościan

Małgorzata Fudali Hakman - zdjęcie ilustracyjne
KS Kosz Kompaktowy Pleszew po dogrywce pokonał Obrę Kościan w meczu 15. kolejki 2. ligi koszykówki. Drużyna Alana Urbaniaka wygrała 93:90.

Kosz po dogrywce pokonał Obrę Kościan

KS Kosz Kompaktowy Pleszew pojechał do Kościana bez dwóch podstawowych zawodników. Krzysztof Chmielarz i Przemysław Galewski przebywają na kwarantannie i nie mogli pomóc kolegom. Faworytem meczu był ekipa Alana Urbaniaka, ale niżej notowana Obra podjęła rękawicę. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 12:10. Kosz odrobił straty, wyszedł nawet na 12-punktowe prowadzenie, ale podopieczni Szymona Pietraszka nie złożyli broni. Szala zwycięstwa znów zaczęła przechylać się na stronę zespołu z Kościana. Po rzucie Macieja Krówczyńskiego było nawet 66:56. Kosz jednak również nie dawał za wygraną. Na 11 sekund przed końcem Obra prowadziła 80:78. Wówczas Stanisław Kiszka sfaulował Patryka Marka przy rzucie za trzy punkty. Zawodnik pleszewskiego zespołu wykorzystał dwa rzuty osobiste i doprowadził do remisu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Tę lepiej rozpoczęli gospodarze, ale Kosz postawił na swoim. Skuteczna akcja Grzegorza Małeckiego, "trójka" Krystiana Rosińskiego i celne rzuty osobiste Mikołaja Spały dały pleszewskiej drużynie 13. zwycięstwo w sezonie.

- Pojechaliśmy bez dwóch podstawowych zawodników. W trakcie meczu trzech koszykarzy musiało przedwcześnie opuścić parkiet z powodu przekroczenia limitu fauli, więc zwycięstwo odniesione w takich okolicznościach bardzo cieszy. Graliśmy zespołowo, twardo w obronie. W dogrywce przegrywaliśmy już 4 punktami, mimo to potrafiliśmy się podnieść i przechylić szalę na naszą korzyść. W takich spotkaniach styl jest mniej ważny, liczy się końcowy sukces. Cała drużyna zasłużyła na oklaski - komentuje trener Alan Urbaniak.

Kosz idzie zgodnym krokiem z Rycerzami Rydzyna. Oba zespoły mają w dorobku 13 zwycięstw i porażkę. 1 stycznia 2022 roku zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Gospodarzem meczu będzie ekipa z powiatu leszczyńskiego.

BC Obra Kościan – KS Kosz Kompaktowy Pleszew 90:93 (12:10, 19:25, 25:19, 24:26, d.10:13)

Skład: Norbert Jaśtak (10 punktów), Szymon Dekiert, Grzegorz Małecki (10), Krzysztof Spała (17), Patryk Marek (12), Mikołaj Spała (21), Filip Sieradzki (14), Krystian Rosiński (9).