Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gminno-Parafialne Dożynki we Wronowie. Poznaliśmy starostów i ich asystentów

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Gospodarzami gminno-parafialnych dożynek 2023 są mieszkańcy Wronowa, Toporowa i Kolonii Obory. Zgodnie z gizalską tradycją to właśnie z tych miejscowości wywodzą się starostowie święta plonów i ich asystenci
Gospodarzami gminno-parafialnych dożynek 2023 są mieszkańcy Wronowa, Toporowa i Kolonii Obory. Zgodnie z gizalską tradycją to właśnie z tych miejscowości wywodzą się starostowie święta plonów i ich asystenci archiwum Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach
Mieszkańcy gminy Gizałki za tegoroczne plony będą dziękować we Wronowie. Wiemy już, kto poniesie dożynkowy chleb i wieniec. Poznajcie starostów i ich asystentów.

Gminno-Parafialne Dożynki we Wronowie

Mieszkańcy gminy Gizałki za tegoroczne plony będą dziękować w sobotę, 19 sierpnia 2023 roku, w Szymanowicach i Wronowie. W pierwszej miejscowości, w kościele parafialnym, zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Część oficjalna odbędzie się w drugiej z wymienionych wsi. W programie m.in. tradycyjny obrzęd dożynkowy w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Obrońców Tobruku w Tomicach, występy zespołu Maki i Chabry oraz Kapeli znad Prosny, pokaz taneczny, koncert zespołu Menelaos oraz zabawa taneczna z dj Kleksem.

Gospodarzami gminno-parafialnych dożynek 2023 są mieszkańcy Wronowa, Toporowa i Kolonii Obory. Zgodnie z gizalską tradycją to właśnie z tych miejscowości wywodzą się starostowie święta plonów i ich asystenci.

Poznajcie starostów dożynek i ich asystentów

Starościną dożynek będzie 28-letnia Magdalena Zawal z Toporowa, która wraz z mężem Robertem prowadzi ponad 12-hektarowe gospodarstwo nastawione głównie na produkcję roślinną. Uprawy wiodące to: zboża ozime, żyto oraz mieszanki jare. Małżonkowie zajmują się także hodowlą bydła opasowego. Posiadają konia rasy śląskiej do hodowli. Pani Magdalena wolny czas poświęca przede wszystkim rodzinie. Jest mamą 4-letniej Marysi i 6-letniego Dawida. Uwielbia piec ciasta i przygotowywać przetwory, a także wymyślać autorskie przepisy kulinarne.

Funkcję starosty będzie pełnił Arkadiusz Bus. 37-latek posiada wykształcenie zawodowe w zawodzie mechanik i operator maszyn rolniczych. Wspólnie z żoną Edytą prowadzi 50-hektarowe gospodarstwo, zajmujące się produkcją bydła opasowego. Uprawiają głównie zboża i kukurydzę. Mieszkaniec Kolonii Obory jest ojcem 14-letniej Julii i 3-letniego Natana. W wolnym czasie lubi jeździć rowerem. Interesuje się maszynami rolniczymi.

Angelika Stróżczyk to asystentka starościny dożynek. Ma 41 lat, z wykształcenia jest kucharką. Razem z mężem Błażejem prowadzi 11-hektarowe - wyposażone w podstawowy park maszynowy - gospodarstwo. Uprawiają głównie kukurydzę i owies. Zajmują się również hodowlą trzody chlewnej. Pani Angelika jest matką dorosłych już córek Martyny i Kingi, a także młodszego syna Filipa. Interesuje się gotowaniem, uwielbia piec ciasta. Jej pasją są wycieczki w gronie rodzinnym.

Rola asystenta starosty dożynek przypadła 33-letniemu Damianowi Baranowskiemu. Mężczyzna posiada średnie wykształcenie. Wraz z żoną Patrycją prowadzi gospodarstwo o powierzchni 6 hektarów. Uprawia wspólnie z bratem maliny pod osłonami oraz borówkę amerykańską na otwartym gruncie. Po 10 latach doświadczeń i obserwacji rynku, działalność pana Damiana skupia się na produkcji wysokiej jakości malin, które jest w stanie uzyskać dzięki tunelom foliowym. Są one uprawiane w systemie na dwa zbiory, dzięki czemu państwo Baranowscy oferują świeże owoce przez pięć miesięcy w roku. Wielką pasją mężczyzny są wspinaczki górskie. Jest ojcem 3,5-letniej Wiktorii i 4-tygodniowego Ignacego.

Asystenci starostów mieszkają we Wronowie.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie 5 sierpnia 2023 roku zorganizował imprezę pełną atrakcji dla całych rodzin. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „dzień dla pszczół, noc dla nietoperzy”

„Dzień dla pszczół, noc dla nietoperzy”. Moc atrakcji w Ośro...

Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Black and White”, „Nietykalni” czy „Nasze Randez Vouz” - m.in. te przeboje mogła usłyszeć publiczność podczas plenerowego koncertu w Gołuchowie. Na terenie Ośrodka Kultury Leśnej wystąpił zespół KOMBI Łosowski

„Słodkiego, miłego życia” w Gołuchowie. Zespół KOMBI Łosowsk...

Dorota Wróblewska & Q-Artist zachwycili publiczność podczas kolejnego koncertu w ramach Muzycznej strefy”. Artyści zaprezentowali na scenie projektu „Summer Music”

„Muzyczna strefa” w Zajezdni Kultury. Dorota Wróblewska & Q-...

Koło Łowieckie z Pleszewa świętowało 70-lecie w Kościelcu- K...

Cudze chwalicie swego nie znacie. To popularne powiedzenie można również odnieść do wielu miejsc wartych odwiedzenia na ziemi pleszewskiej i okolicach, a często niedocenianych. Nie brakuje bowiem wartych bliższego poznania zabytków, perełek przyrodniczych i atrakcji turystycznych

Podróże małe i duże, czyli ciekawe miejsca w okolicy Pleszewa

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto