MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

94. akcja oddawania krwi w Pleszewie. Ponad 180 osób stawiło się w Zajezdni Kultury, aby podzielić się życiodajnym płynem

Damian Cieślak
Damian Cieślak
26 maja odbyła się trzecia w 2024 roku akcja oddawania krwi zorganizowana przez Pleszewski Klub Krwiodawców. W Zajezdni Kultury stawiło się 185 osób. Zebrano 72 litry krwi
26 maja odbyła się trzecia w 2024 roku akcja oddawania krwi zorganizowana przez Pleszewski Klub Krwiodawców. W Zajezdni Kultury stawiło się 185 osób. Zebrano 72 litry krwi archiwum Pleszewskiego Klubu Krwiodawców
26 maja Pleszewski Klub Krwiodawców zorganizował 94. w ogóle i trzecią w 2024 roku akcję oddawania krwi. Krwiodawcy nie zawiedli i licznie stawili się w budynku Zajezdni Kultury. - Zebraliśmy 72 litry krwi - mówi zadowolony prezes Janusz Kasprzak. Kolejna okazja do podzielenia się życiodajnym płynem będzie 28 lipca.

94. akcja oddawania krwi w Pleszewie

W 2024 roku Pleszewski Klub Krwiodawców zaplanował sześć akcji oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego. Już trzecia odbyła się 26 maja. W Dniu Matki w Zajezdni Kultury, aby podzielić się życiodajnym płynem, stawiło się 185 osób.

- Tym razem zebraliśmy 72 litry krwi. Wytrwałość krwiodawców niesie nadzieję. Za to co zrobili w niedzielę, należy im się wielki szacunek - komentuje Janusz Kasprzak, prezes Pleszewskiego Klubu Krwiodawców.

Tradycyjnie panie, które pojawiły się w budynku przy ulicy Kolejowej 3 otrzymały piękne róże. Wszyscy mogli posilić się kiełbasą z grilla.

Kolejne akcje oddawania krwi w Zajezdni Kultury odbędą się 28 lipca, 29 września i 1 grudnia. Nikomu nie trzeba mówić, jak tego rodzaju przedsięwzięcia są potrzebne. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu stan zapasów takich grup, jak 0 RH-, A RH-, B RH-, jest obecnie na bardzo niskim poziomie.

Kto może oddać krew?

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18. do 65. roku życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Stan zdrowia krwiodawcy powinien odpowiadać niezbędnym wymaganiom zdrowotnym, aby pobranie krwi nie wywołało ewentualnych ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy. Jednorazowo pobiera się tylko 450 ml pełnej krwi.

Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, u których występują braki krwi i jej składników. Braki te mogą wystąpić w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach i urazach, a także u pacjentów z chorobami rozrostowymi i nowotworami, w trakcie i po chemioterapii oraz u pacjentów wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto