Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W ubiegłym roku w powiecie pleszewskim udało się usunąć 350 ton szkodliwego dla zdrowia azbestu

red
Podobnie, jak w poprzednich latach, także w 2017 roku, w powiecie pleszewskim prowadzona była akcja usuwania wyrobów zawierających azbest.

Program współfinansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z udziałem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Powiat Pleszewskiego oraz gminy z terenu powiatu.

Efektem 8 edycji programu w 2017 r. jest wywiezienie z 139 nieruchomości 350 ton szkodliwych dla zdrowia materiałów z azbestem, w tym: 63 tony płyt azbestowo-cementowych zdemontowanych przez ekipy specjalistyczne bezpośrednio z dachów oraz 287 ton odpadów, składowanych dotychczas na paletach lub na pryzmach.

Jak informuje „Gazetę Pleszewską“ rzecznik starostwa Tomasz Wojtala w gminie Pleszew zebrano 82 tony, w Dobrzycy 71 t, w Gołuchowie 64 tony, w Czerminie 58 t, w Gizałkach 45 t i w Choczu 30 t. - Usługi wykonała specjalistyczna firma RENOVO z Łodzi. Roboty prowadzone były od czerwca do listopada 2017. Koszt całej operacji wyniósł 108.172 zł - tłumaczy Tomasz Wojtala.

Materiały zawierające azbest zostały unieszkodliwione w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Koninie. - Program obejmuje usunięcie materiałów azbestowych, ale nie finansuje nowych pokryć dachowych - dodaje rzecznik.

Z bazy danych wynika, że na terenie powiatu pleszewskiego jest jeszcze blisko 16 tysięcy ton eternitu. Znaczy to, że dotychczas usunięto ok. 10% zinwentaryzowanej masy.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto