Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Punkt dla Ciebie w Pleszewie. Nowa miejscówka dla młodzieży już otwarta. Tutaj mogą porozmawiać o swojej przyszłości

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Wideo
od 16 lat
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie oficjalnie otwarto Punkt dla Ciebie. Nowa miejscówka jest przeznaczona dla młodych ludzi do 30 roku życia. To tutaj w nowoczesnym wnętrzu przy dobrej kawie będą mogli porozmawiać z doradcami o swojej przyszłości. Pleszew znalazł się w gronie 14 urzędów pracy w Wielkopolsce, które zdecydowały się na przystąpienie do pilotażowego programu "Punkt dla Ciebie".

Punkt dla Ciebie w Pleszewie już otwarty

Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie nie zapomina o młodzieży i po raz kolejny otwiera się na młodych ludzi. W czwartek, 5 października w Urzędzie Pracy w obecności minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oficjalnie otwarto "Punkt dla Ciebie", który ma zapewniać "kompleksowe i elastyczne wsparcie integrujące wybrane usługi publiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb osób młodych - do 30, roku życia".

Zobacz materiał video z wydarzenia:

od 16 lat

- "Punkt dla Ciebie" wpisuje się w założenia projektu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Czas na młodych” w myśl, którego osoba młoda ma mieć zapewnione kompleksowe oraz zintegrowane wsparcie w jednym miejscu w zakresie aktywizacji zawodowej oraz pomocy społecznej, psychologicznej, w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, edukacji, czy doradztwa prawnego i ekonomiczno-finansowego - informuje Piotr Janiak, dyrektor PUP w Pleszewie.

Jak ważne jest wspieranie młodych na rynku pracy, mówiła też obecna na uroczystości Minister Rodziny i Polityki Społecznej - Marlena Maląg.

- Jestem głęboko przekonana, że projekt ten przyczyni się do tego, że młodzi ludzie, będą mieli mocne wsparcie i wiarę, że mogą sobie wyznaczać ambitne cele i sięgać gwiazd - podkreślała w Pleszewie minister Marlena Maląg.

W uroczystości otwarcia Punktu dla Ciebie przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie uczestniczyli również posłowie: Jan Mosiński i Tomasz Ławniczak.

- Takie miejsca są bardzo potrzebne i bardzo ważne. Wierzę i liczę na to, że młodzież będzie tutaj często zaglądać. Program "Czas dla młodych" jest bardzo ważny i dziękuję za to, że samorządy i lokalne instytucje się w niego angażują - mówił Jan Mosiński.

- Ten punkt jest bardzo potrzebny młodym ludziom, którzy wchodzą na rynek pracy po to, żeby mieć dobry start w dorosłe życie zawodowe - dodał z kolei Tomasz Ławniczak.

Nowoczesne wnętrze Punktu dla Ciebie w Pleszewie ma przyciągnąć młodzież

Punkt dla Ciebie, który został otwarty w Pleszewie już w drzwiach zachęca do wizyty. Nowoczesne wnętrze i przyjazne oraz uśmiechnięte twarze będą witać każdego, który będzie chciał porozmawiać o swojej przyszłości na rynku pracy. Takich indywidualnych porad zaplanowano 1000

W pleszewskim Punkcie wydzielono specjalne strefy. Jest kącik kawowy, gabinet doradców zawodowych - tutorów, którzy będą brać pod uwagę predyspozycje i zainteresowania młodego człowieka, który tu trafi. Wśród tych osób są: koordynatorka Anna Dąbkiewicz, Sylwia Wołowicz – Wolińska, Urszula Szymoniak, Sylwia Mielcarek i Maciej Borowicz. Swoje dyżury w Punkcie dla Ciebie będą psycholodzy czy prawnicy.

Sam punkt w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie będzie działał codziennie od 7.30 do 18.00 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 10.00 do 13.00

Punkt dla Ciebie w Pleszewie posiada także kącik dla malucha na czas rozmowy rodzica z doradcą, przestrzeń konferencyjną oraz hulajnogi elektryczne do wypożyczenia na dojazd do pracy.

Staże, kursy, studia oraz dofinansowanie dla młodych ludzi z Pleszewa i powiatu

Na pilotażowy projekt Punkt dla Ciebie w Pleszewie, urząd pracy pozyskał dofinansowanie w wysokości prawie 1,2 miliona złotych. Pieniądze w dużej puli przeznaczono na doradztwo zawodowe, staże, kursy, studia podyplomowe. Z takiej formy aktywizacji będzie mogło skorzystać około 60 osób. Osoba zakwalifikowana do odbycia stażu otrzyma na start 1800 zł (bilety, paliwo), a podczas stażu stypendium w wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Projekt pilotażowy "Punkt dla Ciebie" przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie potrwa do końca 2024 roku. Jak podkreśla dyrektor PUP w Pleszewie, Piotr Janiak, firma przyjmująca na staż będzie musiała zapewnić stażyście zatrudnienie po stażu, przynajmniej przez miesiąc. Ale im dłużej zapewni pracę, tym więcej punktów otrzyma wniosek.

Punkt dla Ciebie w Pleszewie połączył wiele organizacji

Warto dodać, że projekt realizowany będzie dzięki połączeniu sił różnych instytucji w powiecie pleszewskim.

Projekt pilotażowy realizowany będzie przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie we współpracy z Fundacją Animacja, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pleszewie, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pleszewie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie - Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Pleszewie, Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim, Centrum Rozwoju Kompetencji w Pleszewie, oraz - co warto podkreślić - szkoły ponadpodstawowe z powiatu pleszewskiego (uczestnikami projektu mogą być nie tylko osoby bezrobotne, ale i poszukujące pracy do 30 roku życia z powiatu pleszewskiego, w tym młodzież ucząca się - po 18 roku życia).

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Silna ekipa z Pleszewa dotarła do stolicy z przygodami! Chcą Polski uśmiechniętej i tolerancyjne

Marsz Miliona Serc w Warszawie. Silna ekipa z Pleszewa dotar...

Gospodynie z Chocza wygrały wojewódzki konkurs kulinarny „Skarby wielkopolskiej spiżarni”

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie. Gospo...

Ochotnicza Straż Pożarna w Niniewie działa już 95 lat! Druhowie wspólnie z przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi świętowali jubileusz 30 września 2023 roku

Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Niniewie. Druhowie u...

30 września 2023 roku KGW Tomice świętowało 60-lecie istnienia w towarzystwie przyjaciół i zaproszonych gości. Były życzenia, podziękowania i gratulacje. Nie zabrakło również doznań muzycznych oraz wyjątkowego wyróżnienia

60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Tomicach. Z okazji jubile...

Pleszewscy seniorzy tanecznym krokiem pożegnali lato. Do wsp...

Na terenie Zespołu Szkół w Choczu odbył się festyn z okazji zakończenia lata, w którym uczestniczyli uczniowie trzech placówek oświatowych z terenu gminy. Wspólnie z gospodarzami dobrze się bawili i miło spędzali czas dzieci z Kuźni i Kwilenia

Festyn w Choczu. Uczniowie trzech szkół wspólnie pożegnali lato

28 września 2023 roku 12 uczniów z 3 szkół z terenu gminy Dobrzyca podczas sesji rady odebrało stypendium burmistrza. Osiągnięcia młodzieży zaprezentowali dyrektorzy poszczególnych szkół

Uczniowie z gminy Dobrzyca odebrali stypendia burmistrza

23 września jednostka OSP Wronów otrzymała nowy sztandar. Dodatkowo została wyróżniona  „Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”. W sobotę ochotnikom oficjalnie przekazano samochód ratowniczo-gaśniczy

Nadanie sztandaru i przekazanie samochodu jednostce OSP Wron...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto