Puchar Świata i złoty medal dla Filipa Vogta!

RED
Puchar Świata Karate
Puchar Świata Karate PKK Pleszew
Puchar i złoty medal z X Pucharu Świata przywiózł Filip Vogt. Pleszewski Klub Karate przywiózł 9 medali. W ogólnej klasyfikacji PKK zajął 13 miejsce.

X Puchar Świata Harasuto CUP karate WKF Łódź 1-2.03.2014

W Łodzi został rozegrany prestiżowy Puchar Świata Karate, w którym brało udział ponad 700 zawodników z 72 klubów z 13 państw.
W zawodach wzięło udział 21 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.
W klasyfikacji medalowej Pleszewski Klub Karate zajął 13 miejsce.

Udział w pierwszy dniu zakończył sukcesem, Filip Vogt w silnej konkurencji kumite juniorów młodszych (kadetów, U16) -57kg wywalczył złoty medal. W finałowej walce Filip Vogt zwyciężył pokonał aktualnego mistrza Polski w kumite -57 kg Łukasza Bartoszewskiego 4-1.
Poprzednio w eliminacjach pokonał Ukraińca Denisa Perevertova 4-0, Słowaka Alexa Hoffmana 2-0 oraz w półfinale Rosjanina Artema Derkacha 2-1.
Bardzo dobry występ zanotował także zdobywcy srebrnych medali.

Olaf Kaźmierowski, który debiutował po raz pierwszy w takiej prestiżowej imprezie sportowe. W finale uległ 1-3 zawodnikowi Hubertowi Judyckiemu z KKS Lębork w kumite U’10 +30kg. W eliminacjach pokonał 2-0 Ukraińca Aleksandra Kozachok.

Maciej Śmigielski w finale kumite U’18 uległ Słowakowi Dominikowi Imrich 2-0. W półfinale pokona Jana Sieradzkiego Budokan Wrocław.

Trzeci srebrny medal wywalczył Dawid Sobkowiak wśród 20 zawodników U’14 +40kg. W finale uległ przez wskazanie sędziowskie przy stanie 1-1 po zaciętej walce ze Słowakiem Adamek Jurak. W eliminacja pokonał kolejno Rosjanina Iwana Postarwoja, Ukraińca Kim Marca, Słowaka Marosa Janovicik oraz w półfinale Łotysza Davisa Paleksa.

Brązowe medale przypadły Mateuszowi Bonusiakowi w kumite U’14 +55kg, Juli Grzelak w kumite U’10 – 30kg, Mateuszowi Bonusiakowi w kumite U’14 +55kg, Krystianowi Żuchowskiemu w kumite U;’21 +78kg oraz Maciejowi Drążewskiemu w kumite U’21 -68 kg i w kumite seniorów -60kg.

Zawodnicy PKK wywalczyli ponadto 5 punktowanych miejsc.