Mistrzostwa Polski Karate WKF Seniorów w Karpaczu. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate trzy razy stanęli na podium

Najlepsi zawodnicy z całego kraju zjechali do Karpacza, aby rywalizować o medale Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów. Trzy medale wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate: Michał Florczak, Magdalena Godlewska i Bartłomiej Sołtysiak archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Karpacz był gospodarzem Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów. W zawodach z powodzeniem rywalizowali zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate, którzy wrócili do domu z trzema medalami. Na podium stanęli: Magdalena Godlewska, Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak.

Mistrzostwa Polski Karate WKF Seniorów w Karpaczu. Trzy medale zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

Najlepsi zawodnicy z całego kraju zjechali do Karpacza, aby rywalizować o medale Mistrzostw Polski Karate WKF Seniorów. W zmaganiach w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Konstytucji 3 Maja uczestniczyli także sportowcy z Pleszewskiego Klubu Karate, którzy trzy razy stanęli na podium. Równych sobie w kumite w kategorii do 68 kg nie miała Magdalena Godlewska. Podopieczna Bartłomieja Sołtysiaka na dobry początek pokonała 4-0 Urszulę Tokajuk z Białostockiego Klubu Karate. Identyczny wynik przyniosła walka półfinałowa. Rywalką była Klaudia Rachwał reprezentująca Olimp Łódź. Ostatnią przeszkodę na drodze do złotego medalu stanowiła Wiktoria Grejner, zawodniczka Klubu Karate Nidan Zawadzkie. Magdalena uporała się z przeciwniczką, triumfując 4-2, a chwilę później odebrała „krążek” z najcenniejszego kruszcu.

Od półfinału rywalizację w wadze do 84 kg rozpoczął Michał Florczak. Start był imponujący. Rafał Panasewicz z Kaisho Karate Klub przegrał 0-8. Finał miał bardzo wyrównany przebieg. Niestety, nasz reprezentant okazał się nieznacznie słabszy od Jarosława Kozioła (Olimp Łódź). Pojedynek zakończył się wynikiem 3-4.

Na podium stanął także trener Pleszewskiego Klubu Karate. Bartłomiej Sołtysiak przystąpił do rywalizacji w wadze powyżej 84 kg. Walkę o półfinał przegrał 1-4 z Mariuszem Migdalskim (KS Ippon Koronowo), który później został mistrzem Polski. Zwycięski pojedynek 2-1 z Bartoszem Kędzierskim (Olimp Łódź) pozwolił Bartłomiejowi stanąć na najniższym stopniu podium.

Polub nas na FB

Żegocin to kolejna miejscowość w powiecie pleszewskim, w której 11 listopada odbyły się uroczystości związane z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na cmentarzu parafialnym delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem pamięci ofiar wojennych i powstańców wielkopolskich. W sali Ośrodka Kultury odbył się koncert „Tobie Ojczyzno”. Podczas wydarzenia Zofia Zawada otrzymała odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Narodowe Święto Niepodległości 2023 w Żegocinie z koncertem ...

W Gołuchowie obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się przy Pomniku Bojowników o Wolność i Demokrację. Wcześniej w kościele parafialnym została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny

Gołuchów świętował 105. rocznicę odzyskania przez Polskę nie...

Wypadek w Pleszewie. Na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Słowackiego i Wierzbowej w Pleszewie doszło do zderzenia dwóch samochodów

Wypadek w Pleszewie. Na skrzyżowaniu ulic Lipowej, Słowackie...

Pleszew ich pokochał. Koncert Aleja Rocka Symfonicznie rozświetlił emocje, uczucia i wrażenia. To dopiero było rockowe granie z orkiestrą

Pleszew ich pokochał. Koncert Aleja Rocka Symfonicznie rozśw...

Liga Obrony Kraju w Pleszewie należy do jednych z największych w Wielkopolsce. Członkowie i sympatycy odebrali medale i odznaki

Liga Obrony Kraju w Pleszewie należy do jednych z największy...

Pleszew zmienia się na lepsze! Tego miejsca już nie poznacie. Tak zmieniło się Malinie na przestrzeni lat. Zniknęły czworaki

Pleszew zmienia się na lepsze! Tego miejsca już nie poznacie...