Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pilnuję Wyborów w Pleszew. Platforma Obywatelska chce patrzeć na ręce osób liczących głosy. Ruszyli z ogólnopolską akcją w Pleszewie

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Pilnuję Wyborów w Pleszew. Platforma Obywatelska chce patrzeć na ręce osób liczących głosy. Ruszyli z ogólnopolską akcją w Pleszewie
Pilnuję Wyborów w Pleszew. Platforma Obywatelska chce patrzeć na ręce osób liczących głosy. Ruszyli z ogólnopolską akcją w Pleszewie Piotr Fehler
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zainicjowali we wtorek 4 lipca akcję "Pilnuję wyborów" w Pleszewie. Poseł Mariusz Witczak oraz Piotr Kusiakiewicz, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej w Pleszewie zachęcają mieszkańców Pleszewa i powiatu pleszewskiego do pracy w komisjach wyborczych.

Ruszyła akcja "Pilnuję wyborów" w Pleszewie

"Pilnuję wyborów" to ogólnopolska akcja, którą zainicjowała Platforma Obywatelska przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Polegać będzie na włączeniu obywateli do kontroli najbliższych wyborów. Jak podkreślał poseł Mariusz Witczak w akcji "Pilnuję wyborów" chodzi o stworzenie obywatelskiego ruchu, który nie tylko będzie obserwował przebieg wyborów, ale również pilnował prawidłowego przebiegu i liczenia głosów.

- Zachęcamy wszystkich, aby się do akcji włączyli. Jesteśmy przekonani, że w obecnych warunkach prawnych należy szczególnie przyglądać się rzetelności tych wyborów, tym bardziej, że PiS zmieniał wielokrotnie ordynację wyborczą - podkreślał poseł Mariusz Witczak.

Parlamentarzysta, który przez lata pracował w komisji zajmującej się prawem wyborczym podkreślił, że w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości doszło do wielu "grzechów".

- Największym grzechem było "rozwalenie" Państwowej Komisji Wyborczej, która miała profesjonalny wymiar sędziowski a także podporządkowanie Krajowego Biura Wyborczego ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Nie mamy zaufania do tego systemu, który stworzył PiS. Dlatego właśnie konieczne jest pilnowanie wyborów - tak, by mieć pewność, że żaden z oddanych głosów nie został pominięty. Chcemy stworzyć gwarancję, że to, co zostanie zapisane w protokołach poszczególnych komisji, dotrze do komisji centralnej. Przypilnujemy wyborów - mówił poseł Mariusz Witczak.

Pilnuję wyborów. Chcą patrzeć na ręce osób liczących głosy

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej podkreślają, że dzięki akcji "Pilnuję Wyborów" chcą "patrzeć na ręce osób liczących głosy". Chodzi zarówno o członków komisji jak i mężów zaufania. W tym celu Platforma Obywatelska uruchomiła stronę internetową oraz specjalną aplikację, z której mogą skorzystać obywatele, aby zgłosili i włączyli się do ogólnopolskiej akcji Pilnuję wyborów.

- Jeśli chodzi o Pleszew potrzebujemy ok. 80 osób do pracy w komisjach wyborczych oraz jako mężowie zaufania. W przypadku komisji mamy już osoby z dużym doświadczeniem, które pracowały podczas poprzednich wyborów. Szukamy jednak mężów zaufania. Prosimy o wpisywanie się w aplikację. Ostateczna weryfikacja odbędzie się na miejscu w Pleszewie, będzie m.in. koordynator, który będzie to obsługiwał - informuje Piotr Kusiakiewicz, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W Żegocinie podczas pleneru piękne rzeźby przygotowują: Zdzisław Gotfryd z Brzezin (powiat kaliski), Łukasz Zabłocki, który przyjechał z miejscowości Lututów (woj. łódzkie), Franciszek Teodor Pytel, mieszkaniec wsi Kolonia Dzięcioły Bliższe (woj. mazowieckie) oraz Mariusz Borowy z Turzy Wielkiej (woj. warmińsko-mazurskie)

Plener rzeźbiarski w Żegocinie. Z drewna wyczarowali prawdzi...

Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelnej Wsi świętowała jubileusz 115-lecia.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kościelnej Wsi świętowała jubileu...

24 czerwca, odbyła się kolejna edycja Festynu Gołuchowskiego. Gwiazdą wieczoru był Michał Szpak

Festyn Gołuchowski 2023. Michał Szpak zaśpiewał dla publiczn...

Zakończenie semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pleszewie. Wszyscy studenci po zaliczeniu roku rzucili się wir zabawy! Tak się bawili

Zakończenie semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pleszewi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto