Pierwszy sprawdzian za tenisistami "Chrobrego"

W ostatnich dniach tenisiści "Chrobrego" po wakacyjnej przerwie wrócili do turniejowej rywalizacji. Jako pierwsi sezon 2017/18 rozpoczęli młodzicy.

W Czempiniu startowała Adrianna Kwitowska, Wiktoria Jankowiak oraz Filip Szczepaniak. - Zdecydowanie najwięcej powodów do radości miała Ada, która doznała tylko dwóch porażek z najlepszymi zawodniczkami, ubiegłego sezonu. Ostatecznie zajęła 5 pozycję w końcowej klasyfikacji turnieju, co jest jej najlepszym osiągnięciem indywidualnym w zawodach wojewódzkich - opowiada Andrzej Poźniak. Filip Szczepaniak zajął 17 miejsce, ale w gronie 46 zawodników był najlepszy w swoim roczniku. - Wiktoria Jankowiak skończyła rozgrywki na pozycji 15-16, co nie pozwala zaliczyć jej występu do udanych - ocenia trener Poźniak.

Pierwsze przetarcie w tym sezonie mają już za sobą także Wiktoria Jankowiak, Ewa Mazurek, Majka Majdecka i Lenka Jankowiak. Najlepiej zaprezentowała się ta ostatnia. Młoda tenisistka w Grand Prix Wielkopolski Skrzatek zajęła 2 miejsce. Decydujący pojedynek przegrała po 5-setowej batalii. Wynik ostatniej partii 16:14 pokazuje, jak blisko Lenka była zwycięstwa. W I Grand Prix Wielkopolski Kadetek Ewa i Majka zajęły miejsca 9 – 12.