Pech i szczęście ostatnich minut. Porażka Stali Pleszew, powiatowe derby dla Lasu Kuczków, A-klasowe niepowodzenia

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew doznała na własnym boisku bolesnej porażki z Baryczą Janków Przygodzki. Podopieczni Łukasza Bandosza stracili punkty w ostatnich minutach meczu

Gdy w 74' długo wyczekiwane prowadzenie dał gospodarzom Emil Poczta, wydawało się, że Stal dopisze do swojego konta kolejne trzy punkty. Końcówka mecz ułożyła się jednak po myśli gości. W 85' strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadził Piotr Kasprzyk. W doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów dla Baryczy zdobył Michał Janoś. Mimo porażki Stal zdołała utrzymać piąte miejsce w tabeli.

Kolejna trudna niedziela za naszymi A-klasowymi drużynami. Żaki Taczanów przegrały na własnym boisku z OKS-em Ostrów Wielkopolski 0:3. Szanse na utrzymanie podopiecznych Piotra Owczarskiego maleją z każdym meczem. Do 11 pozycji, gwarantującej pozostanie w tej klasie rozgrywkowej Żaki tracą 4 punkty. Gladiatorzy Pieruszyce stanowili tło dla lidera z Cielczy. LZS pokonał zespół z gminy Czermin 6:1. Honorowego gola dla ekipy Mirosława Lisa zdobył Adrian Włodarczyk.

W B-klasie debry powiatu dla Lasu Kuczków. Gol na wagę zwycięstwa padł w 87'. Szczęśliwym strzelcem okazał się Łukasz Jarecki. Wcześniej, bo w 52', prowadzenie gościom z Chocza dał Mateusz Rybarczyk. 12' później do remisu doprowadził Konrad Reimann.