MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z terenu Miasta i Gminy Pleszew otrzymają długo wyczekiwane wsparcie

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z terenu Miasta i Gminy Pleszew otrzymają długo wyczekiwane wsparcie
Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z terenu Miasta i Gminy Pleszew otrzymają długo wyczekiwane wsparcie arch. NM/pixabay
Kolejne udogodnienia dla chorych i potrzebujących powstają w Mieście i Gminie Pleszew. Samorząd wdraża programy, które pomogą osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom. Z czego konkretnie będą mogli skorzystać?

Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie z Pleszewa otrzymają wsparcie

Pomoc społeczna to coraz częściej wymieniany obszar w kontekście przyszłych inwestycji. Jako że nasze społeczeństwo się starzeje, a rodziny wielopokoleniowe to już przeszłość, konieczna jest troska o osoby starsze, chore i nieaktywne zawodowo, które nie mają na kogo liczyć.

- O ile kilka lat temu ważnym obszarem naszej działalności była infrastruktura, tak w chwili obecnej istotne jest zagwarantowanie opieki osobom nieaktywnym zawodowo – mówi Arkadiusz Ptak, burmistrz MiG Pleszew.

Aby pomagać w szczególnych sytuacjach i zaspokajać potrzeby osób starszych, chorych, niezaradnych oraz takich, które tej pomocy potrzebują, w miejscu MGOPSu w Pleszewie powstało Centrum Usług Społecznych. To właśnie tam realizowane będą kolejne programy społeczne, które właśnie wdrażają władze miasta.

Jednym z nowych programów, w którym Pleszew bierze udział po raz pierwszy jest asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Wsparcie mogą uzyskać dzieci do 16. roku z orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniami lub orzeczeniem równoważnym.

Wsparcie mogą uzyskać też osoby dorosłe z niepełnosprawnością posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne. Łącznie z programu skorzystają 23 osoby niepełnosprawne oraz 40 asystentów – tłumaczy Izabela Świątek, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

Kwota na realizację programu to 793 tysiące złotych, które pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kolejne 30 osób, które skorzystają z programu pomocowego to opiekunowie stale opiekujący się osobami z niepełnosprawnościami i wymagającymi stałej lub długotrwałej opieki. Program „Opieka wytchnieniowa 2024” to 240 godzin opieki przypadającej na jedną osobę. Tu również środki pochodzą z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kwota na realizację projektu to 367 tysięcy złotych.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych z Miasta i Gminy Pleszew pod nazwą "Witajcie w naszej bajce". Mali aktorzy na dużej scenie.

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych z Miasta i Gminy Pleszew ...

Dzień Kobiet w Pleszewie. Seniorki z Miasta i Gminy Pleszew pokazały prawdziwą moc na parkiecie. Tutaj "żadna dama nie tańczyła sama"!

Dzień Kobiet w Pleszewie. Seniorki z Miasta i Gminy Pleszew ...

Dzień Kobiet 2024 w stylu Barbie. Było wyjątkowo słodko i różowo! Panie w Kowalewie bawiły się do białego rana!

Dzień Kobiet 2024 w stylu Barbie. Było wyjątkowo słodko i ró...

Dzień Kobiet w Marszewie pod Pleszewem. Tulipany dla każdej pani i doskonała zabawa do samego rana!

Dzień Kobiet w Marszewie pod Pleszewem. Tulipany dla każdej ...

Cztery rozdziały: miasto i gmina Pleszew w liczbach, kalendarium, artykuły oraz odznaczeni i wyróżnieni składają się na „Rocznik Pleszewski 2023”. Promocja najnowszego wydawnictwa odbyła się w czwartek, 29 lutego 2024 roku, w Muzeum Regionalnym

Promocja „Rocznika Pleszewskiego 2023” w Muzeum Regionalnym....

Mieszkańcy Pleszew wśród zasłużonych Wielkopolan! Wojewoda wielkopolska odznaczyła ich Srebrnym i Brązowym Krzyże Zasług

Mieszkańcy Pleszew wśród zasłużonych Wielkopolan! Wojewoda w...

Gala Pleszewskiego Sportu 2024 czyli najlepsi sportowcy nagrodzeni przez Miasto i Gminę Pleszew. Coraz mocniej rozpychają się łokciami

Gala Pleszewskiego Sportu 2024 czyli najlepsi sportowcy nagr...

XVII Gminny Konkurs Wypieku Ciasta Domowego w Brzeziu. Najsmaczniejszy konkurs na świecie rozstrzygnięty! Te placki to niebo w gębie!

XVII Gminny Konkurs Wypieku Ciasta Domowego w Brzeziu. Najsm...

Pary z Pleszewa w plebiscycie dla zakochanych "Ona i On". Mogą zgarnąć cenne nagrody. ZDJĘCIA

Pary z Pleszewa w plebiscycie dla zakochanych "Ona i On". Mo...

Kabaret Młodych Panów w Pleszewie. Rozbawili publiczność do łez. To była prawdziwa dawka humoru

Kabaret Młodych Panów w Pleszewie. Rozbawili publiczność do ...

Pleszew pożegnał małego Ignasia. W niebo pofrunęły biało-nie...

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto