LKS Gołuchów - Olimpia Koło - porażka po bezbarwnej grze 0:1 (0:0)

Mariusz Kruchowski
LKS Gołuchow Olimpia Koło
LKS Gołuchow Olimpia Koło Mariusz Kruchowski
W sobotnim spotkaniu w ramach IV ligi grupy południowej, spotkały się zespoły ze środka tabeli. LKS Gołuchów na obiekcie w Pleszewie podejmował Olimpię Koło. Spotkanie to nie było porywającym widowiskiem, gospodarze grali bezbarwnie i nie stworzyli sobie żadnej sytuacji do strzelenia bramki.

Od samego początku tego widowiska, gra toczyła się generalnie w środku pola, dopiero w 13’ na uderzenie na bramkę Roberta Sulińskiego, zdecydował się Tobiasz Kupczyk, jednak jego uderzenie nie trafiło w światło bramki. Pięć minut później doskonałą interwencją popisał się Marcin Żółtek, który z trudem obronił strzał z rzutu wolnego Łukasza Kujawy.

W 38’ kapitan zespołu gospodarzy Dariusz Smoliński, zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, jednak i to uderzenie nie trafiło w bramkę zespołu Olimpii. Na tych sytuacjach zakończyła się pierwsza odsłona spotkania, która nie była porywającym widowiskiem.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Mikusika, zaczęli grać składniej i stwarzali sytuacje strzeleckie. Już minutę po rozpoczęciu na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Zaborski i to uderzenie sprawiło wiele problemów doświadczonemu golkiperowi LKS-u Gołuchów.

W 57’ na strzał z 16 metrów zdecydował się Piotr Rutkowski, jednak to uderzenie minimalnie przeleciało obok słupka zespołu z Gołuchowa. Trzy minuty później goście mogli objąć prowadzenie w tym spotkaniu, jednak pojedynek „sam na sam” z Żółtkiem przegrywa Piotr Marańda. W 63’ doskonałym prostopadłym podaniem do Kujawy popisał się Zaborski, jednak zagranie wzdłuż bramki, doskonale wyłapał bramkarz gospodarzy.

Rzut rożny w 78 dla zespołu Olimpii z pierwszej piłki uderza Kujawa, jednak Żółtek stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny. W 81’ rzut wolny z 35 na połowie zespołu gospodarzy wykonuje Kujawa, wrzuca piłkę w pole karne. Głową strąca ją Kamil Kwiatkowski, piłka trafia w słupek i wpada do bramki i goście prowadzą w tym spotkaniu. Po stracie bramki piłkarze, Damiana Barasa rzucili się do odrabiania strat, jednak to zespół Olimpii Koło doskonale się bronił o kontrolował grę i dowiózł zasłużoną wygraną do ostatniego gwizdka sędziego, Krystiana Chwaliszewskiego.

LKS Gołuchów – Olimpia Koło 0:1 (0:0)
0:1 Kamil Kwiatkowski 81’

LKS Gołuchów: Marcin Żółtek, Dariusz Smoliński, Paweł Stempień (75’ Patryk Kubczyk), Krzysztof Banasiak, Michał Sztok, Paweł Kryś, Szymon Juszczak (65’ Adrian Hajdasz), Dominik Marcinkowski (61’ Michał Marciszak), Tobiasz Kupczyk, Mateusz Szkudlarski, Paweł Zadka (72’ Dawid Pera)

Olimpia Koło: Robert Suliński, Piotr Rutkowski, Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Radosław Urbaniak, Piotr Marańda (70’ Paweł Powietrzyński), Mariusz Nieznalski, Mateusz Zaborski, Łukasz Kujawa, Damian Kotkowski, Ariel Szcześniak

żółte kartki: Mariusz Nieznalski
sędziowie: Krystian Chwaliszewski, Przemysław Gruszkiewicz, Leszek Barczyński