KOŹMINIEC - Derby dla Stali

Marek Blandzi
Wielkie czwartoligowe derby powiatu pleszewskiego zakończyły się wygraną piłkarzy Stali Pleszew, którzy na boisku w Koźmińcu pokonali miejscowego Płomyka 3:0.

Podopieczni Adriana Popławskiego objęli prowadzenie w 19 minucie gry. Wówczas to Krzysztof Laskowski zdołał idealnie dograć futbolówkę do Konrada Chojnackiego, a zawodnik gości dopełnił jedynie formalności. Na dwa kolejne trafienia pleszewianie musieli czekać niemal do końcowych fragmentów gry. W 84 minucie Alan Mann zagrał piłkę do wychodzącego na czysta pozycję Ulbrycha, a ten podwyższył rezultat spotkania. Natomiast przysłowiową kropkę nad „i” w 90 minucie postawił Łukasz Bandosz.
Pomimo porażki futboliści z gminy Dobrzyca w dalszym ciągu znajdują się na pozycji lidera, z kolei Stal jest dziewiąta.

Gole: 0:1 Konrad Chojnacki (19min), 0:2 Jacek Ulbrych (84min), 0:3 Łukasz Bandosz (90min)
Płomyk Koźminiec: Szymon Dutkiewicz, Wojciech Figan, Mateusz Woźniak, Paweł Świtała, Bartosz Zmyślony (46min Damian Kosiński), Ryszard Tomczak, Dawid Guźniczak, Paweł Kryś, Krzysztof Matuszak, Kamil Stefaniak (88min Piotr Andrzejczak), Daniel Kaczmarek (76min Maciej Paszek)
Stal Pleszew: Jacek Kuświk, Robert Wieczorek, Robert Zaworski, Michał Kosiński, Łukasz Jańczak, Konrad Chojnacki, Damian Skrzypczak, Alan Mann (Damian Kruchowski 90'), Krszysztof Laskowski (90min Łukasz Bandosz), Mateusz Raczyk (61min Jacek Ulbrych), Krystian Benuszak