2. liga koszykówki. Ważne zwycięstwo pleszewskiego zespołu. Kosz skończy sezon zasadniczy na podium

archiwum nasze miasto - zdjęcie ilustracyjne
KS Kosz Kompaktowy Pleszew wygrał przed własną publicznością mecz, którego stawką było 3. miejsce na mecie sezonu zasadniczego. Zespół Alan Urbaniaka pokonał Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 94:79

KS Kosz Kompaktowy Pleszew pokonał Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

KS Kosz Kompaktowy Pleszew rozpoczął sezon od 12 zwycięstw z rzędu. Potknął się dopiero w 13. serii. Zespół Alana Urbaniaka 5 grudnia 2021 roku po wyrównanym meczu przegrał 85:82 z Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Rewanżowy pojedynek w hali "Jedynki" miał zdecydować, który zespół zajmie 3. miejsce na mecie sezonu zasadniczego. Gospodarze przystępowali do spotkania z bilansem 19 zwycięstw i 6 porażek. Goście mieli na koncie wygraną mniej i przegraną więcej.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Pleszewianie schodzili na przerwę mając 5 oczek więcej od rywali. Trzecią kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy doprowadzili do remisu. Jednak od stanu 46:46 Kosz pokazał moc i szybko wypracował sobie 17-punktową przewagę. W ostatniej części mógł spokojnie kontrolować przebieg meczu. Zespół Alana Urbaniaka wygrał 94:79. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego pleszewianie są pewni 3. miejsca. W pierwszej rundzie fazy play-off zmierzą się z szóstym zespołem rozgrywek. Na ten moment na tej pozycji plasuje się IgnerHome Basket Nysa, ale sytuacja jeszcze może ulec zmianie.

- Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że chcemy pokazać, że mimo straty Przemysława Galewskiego i Grzegorza Małeckiego potrafimy dobrze grać i wygrywać, że wciąż jesteśmy groźnym zespołem. W efekcie zapewniliśmy sobie 3. miejsce, najwyższe w historii Kosza. Przed nami jeszcze dwa mecze o nieco mniejszej wadze, a później już faza play-off. Najważniejsze, żeby zawodnicy byli zdrowi. Czekamy na rywala. Gdy go poznamy, zaczniemy przygotowywać się taktycznie - mówi trener Alan Urbaniak.

W sobotę najskuteczniejszymi zawodnikami po stronie gospodarzy byli Mikołaj Spała (30 punktów), Krzysztof Chmielarz (27 punktów i 9 asyst) oraz Filip Sieradzki, który zaliczył double-double (20 punktów i 11 zbiórek).

Na finiszu sezonu zasadniczego Kosz zmierzy się na wyjeździe z Röben Gimbasket Wrocław i u siebie z BC Obra Kościan.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 94:79 (23:17, 23:24, 31:19, 17:19)

Skład: Julian Sawada, Norbert Jaśtak, Krzysztof Chmielarz (27 punktów), Szymon Kujawa, Szymon Dekiert, Krzysztof Spała (7), Patryk Marek (5), Mikołaj Spała (30), Filip Sieradzki (20), Krystian Rosiński (3), Mateusz Ziółkowski (2).

Polub nas na FB

Gmina Dobrzyca. Charytatywny turniej halowej piłki nożnej dl...

"To talent na europejską skalę". Oliwia Szymczak z małego Ka...

"Walczymy dla Ukrainy". II Wieczór Boksu w Pleszewie już 13 marca

Pleszew. Sławek Uniatowski rozkołysał i utulił Pleszew do snu. Magiczny i niepowtarzalny Dzień Kobiet w Pleszewie

Pleszew. Sławek Uniatowski rozkołysał i utulił Pleszew do sn...

Pleszew. Do Pleszewa Dzień Kobiet zawitał nieco wcześniej. P...

Pleszew. Bieg Charytatywny dla Jagódki! Paweł Milczarek i blisko 150 biegaczy pobiegło dla Jagódki!

Pleszew. Bieg Charytatywny dla Jagódki! Paweł Milczarek i bl...