Koszykarze KS Kosz Pleszew bez żadnych problemów pokonali swoich rywali z SMK Lubin 96:45

MK
Zespół SMK Lubin do Pleszewa przyjechał w mocno okrojonym składzie. Podstawowych zawodników zastąpiła młodzież. Faworyt mógł być tylko jeden.Pleszewianie na parkiecie zdecydowanie dominowali w każdym elemencie gry.

Już w pierwszej kwarcie KS Kosz Pleszew prowadzili 18:2, a kibice oglądając ten pogrom zastanawiali się, czy po raz kolejny pleszewianom uda się przekroczyć magiczną barierę 100 punktów. Goście szybko otrząsnęli się po zimnym prysznicu i w połowie kwarty dogonili gospodarzy na dystans 8 punktów.

W drugiej kwarcie pleszewskim koszykarzom również udało się narzucić swój styl gry. Swoją determiniacją chcieli zmazać plamę za niespodziewaną porażkę w Kątach Wrocławskich.

Trzecia kwarta to kompletna dominacja zespołu gospodarzy. Koszykarze z Pleszewa rzucili w niej aż 33 punkty. O dwadzieścia „oczek” więcej niż zespół gości - SMK Lubin.

W ostatniej odsłonie spotkania pleszewianie nie dali swoim przeciwnikom rzucić nawet 10 oczek. Kosz ygrał spotkanie zdecydowanie różnicą 51 punktów, co jest nowym rekordem dla klubu na drugoligowych parkietach.