Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert profilaktyczny w Pleszewie. O narkotykach i alkoholu w rockowym brzmieniu! Wiedzieli, jak trafić do młodych ludzi

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Koncert profilaktyczny w Pleszewie. O narkotykach i alkoholu w rockowym brzmieniu! Wiedzieli, jak trafić do młodych ludzi
Koncert profilaktyczny w Pleszewie. O narkotykach i alkoholu w rockowym brzmieniu! Wiedzieli, jak trafić do młodych ludzi Piotr Fehler
Powiatowy Urząd Pracy i Punkt dla Ciebie z wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym w Pleszewie oraz Fundacją Animacja zaprosili, we wtorek, 28 listopada młodzież z pleszewskich szkół na wyjątkowe spotkanie profilaktyczne - w formie rockowego koncertu.

Koncert profilaktyczny w Zajezdni Kultury w Pleszewie

Takiej profilaktyki w Pleszewie jeszcze nie było. Mocne rockowe brzmienia, pogadanka, profilaktyka, ćwiczenia i obrazy, które miały przemówić do wyobraźni młodych ludzi. Tak właśnie wyglądało spotkanie z młodzieżą z pleszewskich szkół z Andrzejem Piasecznym oraz członkami projektu "Psychology mnie" - w składzie: Grażyna Graszek, Katarzyna Lubiszewska, Artur Olkowicz, Łukasz Sikora.

Panująca w Zajezdni Kultury cisza podczas rozmowy i radość połączona z rockowymi przebojami pokazała, że projekt "Psychology mine" wie, jak trafić do młodzieży. Okazuje się, że odwagi wśród młodych ludzi nie brakuje. Chętnych na wspólne występy na scenie nie brakowało, a i do ćwiczeń nie trzeba było nikogo namawiać. Teraz już każdy z uczestników wie, że wszystko zależy od nich samych.

- Życzę Wam, żebyście każdego dnia budzili się z uśmiechem. Podążajcie za marzeniami, realizujcie je, ale nikt nie zapominajcie, że wokół macie osoby, na które zawsze możecie liczyć, bo zdarzyć się może, że z czasem ich zabraknie - podkreślali prowadzący.

Jak zaznaczają z kolei członkowie Fundacji Animacja, spotkanie profilaktyczne w Pleszewie - to jedno z działań w związku z sytuacją w Polsce - dotyczącą właśnie uzależnień wśród młodych.

- Pamiętajmy, że alkohol spożywany w młodym wieku przekłada się na teraźniejszość młodych ludzi, ale wpływa również na ich dorosłość. Na życie ich rodzin. Zadbajmy o młodych ludzi. Cieszymy się, że wspólnie z tak ważnymi instytucjami uda się nam zorganizować to spotkanie - zaznaczają wolontariusze z Fundacji Animacja w Pleszewie.

Problem z używkami wśród młodzieży w Pleszewie

Władze Miasta i Gminy Pleszew w ostatnich latach bardzo duży nacisk kładą na profilaktykę dotyczącą uzależnień wśród młodzieży. Zgodnie z raportem, jaki opublikowano kilka lat temu w Pleszewie, 80 proc. dzieci i młodzieży w wieku 17 lat z Miasta i Gminy Pleszew miało już doświadczenia związane z używkami.

Według opracowanego w roku 2019 raportu, ok. 90 proc. młodzieży w Pleszewie w wieku 16 lat było już po inicjacji alkoholowej. Z kolei ponad 13 proc. niepełnoletnich zadeklarowało w anonimowej ankiecie, że sięga po alkohol co najmniej raz w tygodniu.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Turniej halowej piłki nożnej służ mundurowych w Pleszewie. E...

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownicy złożyli przysięgę i przeszli prawdziwy chrzest bojowy!

Klub Małego i Młodego Ratownika w Pleszewie. Młodzi ratownic...

Alicja Nogaj w Poznaniu wystartowała w swojej koronnej konkurencji. W eliminacjach uzyskała 26.65 s i z siódmym czasem awansowała do 10-osobowego finału A. W nim Alicja popłynęła szybciej - 26.36 s, ale finiszowała na ósmej pozycji

Alicja Nogaj po raz kolejny rywalizowała w finale mistrzostw...

Na ślubnym kobiercu stanęli w 1973 roku. Po 50 latach 24 pary z gminy Dobrzyca świętowały jubileusz Złotych Godów. 21 z nich 23 listopada 2023 roku osobiście odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Jubileusz Złotych Godów w gminie Dobrzyca. 24 pary zostały o...

Morsy z Gołuchowa zainaugurowały sezon w iście zimowej scenerii

Akademia Pana Kleksa powraca... w całkiem nowej bajce! Czołówka polskich artystów na jednej scenie! To jest prawdziwa miazga!

Akademia Pana Kleksa powraca... w całkiem nowej bajce! Czołó...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto