Karatecy zdobyli 9 medali na zawodach Pucharu Świata

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków wywalczyli 9 medali oraz 5 punktowanych miejsc na prestiżowych zawodach Pucharu Świata w Łodzi. W turnieju wzięło udział ponad 1000 zawodników z 94 klubów z 15 państw.

W zawodach wystartowało 15 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W pierwszym dniu rywalizacji pleszewianie wywalczyli 3 brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stanęli: Filip Vogt, Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, którzy w decydujących o medalu walkach uporali się kolejno z reprezentantami Białorusi, Danii i Łotwy.

W drugim dniu zawodów reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli kolejne 6 medali, w tym 3 złote. W konkurencji kumite młodzików -55kg bezkonkurencyjny okazał się Kacper Vogt, który w finale pokonał 7-0 reprezentanta Słowacji. Dawid Sobkowiak zajął pierwsze miejsce w kumite młodzików +55kg. W decydującej walce nie dał szans zawodnikowi gospodarzy Stanisławowi Makowskiemu. Po trzeci złoty medal sięgnęła drużyna młodzików w składzie: Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak, Jakub Konowalczyk i Dominik Tarnawski. Pleszewianie w drodze po końcowy triumf "odprawili z kwitkiem" kolejno IKK Dania , Gokken Gdynia, Edelveis z Białorusi i wreszcie duńską ekipę SportKarate.

Drugie miejsce w zawodach zajął Jan Szkudlarek, który w finale po zaciętym pojedynku uległ reprezentantowi Danii. Brązowe medale wywalczyli Julia Grzelak (kumite dziewcząt U12 -30kg) oraz Jakub Konowalczyk (kumite młodzików U14 +55kg).

Blisko podium był Konrad Tanaś, który walkę o brąz przegrał przez wskazanie sędziowskie 3-2 z reprezentantem Łotwy. Szczęścia nie miał Maciej Śmigielski aktualny wicemistrz Polski, jeden z faworytów turnieju, który w walce eliminacyjnej doznał kontuzji.

Sukces Macieja Drążewskiego nie uszedł uwadze trenerom kadry narodowej. Młody karateka został zaproszony na zgrupowanie kadry narodowej przed Mistrzostwami Europy, które odbędzie się w Spale.