MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Debata z komendantem. Policja wraz z mieszkańcami tworzy mapę zagrożeń

RED
Debata z komendantem Policji w pleszewskim starostwie
Debata z komendantem Policji w pleszewskim starostwie T.Wojtala
Dewastacje przystanków autobusowych, rajdy motocyklowe w centrum miasta, wybryki chuligańskie, włamania do altan na terenie ogródków działkowych, łamanie przepisów ruchu drogowego, brak patroli policji na wsiach - to tylko niektóre problemy, poruszone podczas konsultacji społecznych dotyczących tworzenia lokalnej mapy zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego w Powiecie Pleszewskim. Debatę z mieszkańcami zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie.

Policja tworzy mapę zagrożeń. Debata z komendantem

Pleszewska policja rozpoczęła konsultacje społeczne, których celem jest stworzenie aktualnej mapy zagrożeń na terenie powiatu.

Pierwsza debata publiczna na ten temat odbyła się 11 lutego 2016r. w Starostwie Powiatowym w Pleszewie. W debacie wzięli udział: Komendant Powiatowy Policji w Pleszewie insp. Paweł Golicki, jego zastępca mł. insp. Roman Pisarski oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KPP podinsp. Artur Wieczorek. Współgospodarzem spotkania był powiat, reprezentowany przez Wicestarostę Pleszewskiego Eugeniusza Małeckiego. Ponadto obecni byli Burmistrz Pleszewa Marian Adamek oraz Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie st. bryg. mgr inż. Jacek Jarus.

Na debatę przybyli mieszkańcy, radni powiatowi, miejscy i gminni, sołtysi i przewodniczący osiedli, szefowie organizacji społecznych, przedstawiciele różnych instytucji i służb.

Naczelnik Artur Wieczorek przedstawił sprawozdanie na temat stanu bezpieczeństwa w Powiecie Pleszewskim. Spadła liczba przestępstw kryminalnych, natomiast utrzymuje się wysoki poziom wykroczeń tzw. szczególnie uciążliwych społecznie, takich jak: zakłócanie spokoju, naruszanie ciszy nocnej, akty wandalizmu, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych itp.

Podinsp. Wieczorek przypomniał, że policja realizuje obecnie program prewencyjny pt. „Zobaczyłem, usłyszałem i…?”, mający zmobilizować społeczeństwo do przekazywania spostrzeżeń o zaobserwowanych przestępstwach i wykroczeniach.

Podczas spotkania mieszkańcy mogli przedstawić swoje uwagi na temat stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu swojego zamieszkania.

Uczestnicy debaty zgłaszali przypadki zniszczenia mienia publicznego i prywatnego m.in. dewastacji przystanków autobusowych, witryn sklepowych, rynien i elewacji kamienic, koszy ulicznych, infrastruktury parkowej, altan na terenie ogródków działkowych oraz klatek schodowych w blokach. Pojawił się temat awantur z udziałem lokatorów budynków socjalnych. Dyskutowano o problemie spożywania alkoholu i zażywania narkotyków przez młodzież oraz nagannego zachowania osób nieletnich na pleszewskich blokowiskach. Podniesiono sprawę urządzania niebezpiecznych popisów motocyklowych i rajdów samochodowych przez młodych kierowców. Ze strony uczestników debaty były zastrzeżenia do efektywności monitoringu miejskiego. Mieszkańcy wsi natomiast domagali się częstszych patroli policji na drogach gminnych. Obywatele sygnalizowali także potrzebę remontów zniszczonych chodników i dróg w celu poprawy warunków bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenia prędkości na niektórych odcinkach. Uczestnicy spotkania oceniali także pracę dzielnicowych policji.

od 7 lat
Wideo

Gala Mistrzowie Motoryzacji 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto