Cztery medale pleszewskich karateków

Kacper Vogt stanął na najwyższym stopniu podium, trzeci był Dawid Sobkowiak
Kacper Vogt stanął na najwyższym stopniu podium, trzeci był Dawid Sobkowiak PKK Pleszew
Cztery medale w Otwartych Mistrzostwach Karate Opolszczyzny zdobyli w Prudniku pleszewscy zawodnicy

Reprezentanci PKK Pleszew zdobyli 4 medale w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale.
Złoty medal w kategorii kumite chłopców 10-11 lat +40kg wywalczył Kacper Vogt. Kacper stoczył cztery wygrane walk. W półfinale K. Vogt pokonał 6:0 Jakuba Malińskiego (Tora Legnica).
W finale nasz karateka - po zaciętej walce - pokonał 2-0 Macieja Gawora Atemi Bielsko Biała.
W tej samej konkurencji mały finał (walkę o brązowy medal) wygrał Dawid Sobkowiak, który okazał się lepszy od Dawida Króla (Tora Legnica).

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Srebrny medal wywalczył także po zaciętym finale w konkurencji juniorów młodszych +70kg Jan Szkudlarek. Walka była niezwykle dramatyczna. Szkudlarek długo prowadził 1-0, ale pod koniec pojedynku stracił 2 punkty i uległ 1-2 Maciejowi Gębce Budokan Wrocław.
Drugi brązowy medal dla barw Pleszewa wywalczył w konkurencji kumite juniorów młodszych -52kg Filip Vogt. W walce o finał Filip przegrał przez wskazanie sędziowskie 2-3 przy stanie punktowym 1-1 z Łukaszem Bartoszewskim (Zarzewie Prudnik). W pojedynku o brązowy medal Filip pokonał 2-0 Damiana Lucińskiego.
W konkurencji kumite młodzików +45kg Maciej Śmigielski zajął 5 miejsce.