Zespół Stali Pleszew na trzecim miejscu w Opatówku

MK
Młodzi piłkarze z Pleszewa na trzecim miejscu w Opatówku!

Zespół młodzika młodszego wziął udział w turnieju piłki nożnej halowej w Opatówku. W zawodach wystartowało 7 drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym, a mecz trwał 14 minut. Zespół Stali reprezentowało 7 chłopaków oraz trzydziewczyny.

W pierwszym meczu przeciwnikami Stali Pleszew byli piłkarze LKS Centry Ostrów Wlkp. Po ciężki spotkaniu, gdzie okazje do pokazania swoich umiejętności miał nasz bramkarz, Stal zwyciężyła po bramce Macieja Siekierskiego.

Młodzicy w drugim meczu ulegli po indywidualnych błędach drużynie GKS Krzemieniewo 0 - 2.W kolejnym meczu przeciwnikiem Stali był zespół z Kalisza. Po bardzo wyrównanym meczu gola na wagę 3 punktów, w ostatniej akcji meczu zdobył Nikodem Dryjański (równo z syreną kończącą mecz ). W czwartym meczu Stal wysoko pokonała drużynę Astry Krotoszyn. Bramki dla Stalówki zdobywali: Maciej Siekierski (x2) i Piotr Kazur (x2) oraz Patrycja Sikora .

W przedostatnim meczu przeciwnikami pleszewskiego zespołu była drużyna AP Sieradz. Mecz zakończył się zwycięstwem 4-2 (bramk strzelili: Piotr Kazur (x2), Maciej Siekierski oraz Zuzanna Franczak).W ostatnim spotkaniu, decydującym o II miejscu w turnieju młodzicy Stali ulegli Orlikowi Kraszewice 2-3, choć na dwie minuty przed końcem spotkania prowadziili po bramkach Alicji Grzybowskiej i Macieja Siekierskiego.Przeciwnicy pokazali jednak, że należy walczyć do końca i wygrali to spotkanie. Drużyna Stali Pleszew zakończyła turniej na III miejscu.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju reprezentant pleszewskiej drużyny - Olaf Pera.