Zawody spinningowe Drapieżnik Warty w Lądzie zorganizowali pleszewianie

Irena Kuczyńska
Ogólnopolskie zawody spinningowe DRAPIEŻNIK WARTY 2013 zorganizował w Lądzie .Pleszewski Klub Spinningowy PPL-SPIN. Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane w formule „ZŁÓW I WYPUŚĆ”

Już po raz ósmy odbyły się ogólnopolskie zawody spinningowe DRAPIEŻNIK WARTY 2013.

Organizatorem imprezy zawody spinningowe był Pleszewski Klub Spinningowy PPL-SPIN. Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane w formule „ZŁÓW I WYPUŚĆ”

Było to nie lada wyzwanie dla organizatorów, bo teren jest trudno dostępny. Na starcie imprezy zawody spinningowe stanęli zarówno stali bywalcy z Kalisz, Poznania, Ostrowa Wlkp., Lądku, Miłosławia jak również zawodnicy z tak odległych miejscowości jak Szczecin, Warszawa, Brodnica, Bydgoszcz, Wołów, czy Częstochowa.

Ze względu na przetaczające się nad Wartą (4 sierpnia 2013) nawałnice i burze start zawodników został opóźniony o ponad pół godziny.

Zgodnie z założeniami na starcie imprezy6 zawody spinningowe stanęło 50 seniorów i dodatkowo dwóch juniorów. Funkcję sędziego głównego zawodów piastował Jarosław Kuczkowski, a w rolę sędziów sektorowych wcielili się członkowie klubu, którzy w bieżącym roku nie startowali w zawodach.

Na sędziowskie przymiary w imprezie zawody spinningowe trafiło niespodziewanie dużo ryb, było to 15 szczupaków i 222 okoni. Dziwić może brak boleni i innych białych drapieżników, ale z pewnością przyczyną tego była pochmurna pogoda i przechodzące fronty.

W kategorii junior zwyciężył KAZUR Szymon (Kalisz Miasto) złowił 8 okoni (1000 pkt.)

W kategorii seniorów klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1. Artur PIETROWSKI z Pleszewa – 3500 pkt. (złowił 2 szczupaki i 12 okoni)
2. Janusz ORDYSZEWSKI z Brodnicy – 2990 pkt. (złowił 2 szczupaki i 6 okoni)
3. Michał DUDKOWIAK z Klubu WODNIK Ostrów Wielkopolski – 2920 pkt. (złowił szczupaka i 6 okoni)

O ostatnim miejscu na podium decydowała długość największej ryby ponieważ, Krzysztof KASZUBA z Lądku również złowił ryb na 2920 pkt.

Najdłuższego szczupaka (76,5 cm.) złowił Michał DUDKOWIAK z Klubu Wodnik Ostrów Wielkopolski
Najdłuższy okoń (31,5 cm) złowiony został przez Andrzeja JARCZAKA z Klubu Spiner Częstochowapl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe