Zasłużona porażka Stali Pleszew...

W meczu o mistrzostwo kaliskiej klasy okręgowej Stal Pleszew przegrała 1:3 z Polonią Kępno Mariusz Kruchowski
Piłkarze Stali ulegli w niedzielę na własnym stadionie 1:3 Polonii Kępno...

Początek niedzielnego spotkania nie zapowiadał jednak porażki pleszewian. W 5 minucie udaną interwencją popisał się bramkarz gości Artur Woźniak, który wybił piłkę po rzucie wolnym egzekwowanym przez Adriana Chojnackiego. Trzy minuty później piłkę przyjętą na klatkę piersiową do bramki gospodarzy skierował Michał Górecki.

Niestety działo się to przy biernej postawie pleszewskiej defensywy. W 14 minucie powinien być jednak remis. Futbolówkę od Łukasza Bandosza otrzymał Rafał Lewera. Na jedenastym metrze zderzył się ze swoim obrońcą Woźniak, jednak Lewera nie trafił w światło bramki... Dwie minuty później Bandosz dalekim wyrzutem z autu obsłużył Szymona Łyskawkę, jednak jego strzał minimalnie minął światło bramki strzeżonej przez Woźniaka.

Z kolei w 20 minucie błąd w defensywie popełnił Tomasz Galant, jednak Piotr Cierlak, będą w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Sebastianem Walęsiakiem, przegrał ten pojedynek. Był to jednak pierwszy sygnał świadczący o tym, że pleszewska defensywa nie stanowiła w tej konfrontacji monolitu. I niestety w 28 minucie gry padła druga bramka dla przyjezdnych, jej autorem był Łukasz Walczak. Napastnik Polonii w dziecinny sposób ograł w polu karnym Jacka Majkowskiego i płaskim strzałem ustalił wynik pierwszej odsłony meczu. Po zmianie stron Walczak w 54 minucie wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Wróblewskiego i było już wiadomo, że Polonia nie przegra niedzielnego spotkania... Co prawda w 80 minucie Rafał Lewera ograł Damiana Mierzchałę i płaskim strzałem zdołał pokonać Woźniaka, ale to trafienie na nic już się zdało... Goście i tak zdobyli trzy punkty...

Stal Pleszew – Polonia Kępno 1:3 (0:2)