Wygrana w wielkich "bólach" piłkarzy z Koźmińca

Futboliści z Koźmińca zainkasowali w czwartkowe popołudnie komplet czwartoligowych punktów Mariusz Kruchowski
Piłkarze z Koźmińca, po dramatycznym spotkaniu, pokonali 3:2 zespół Białego Orła Koźmin!

Czwartkowe spotkanie pomiędzy zespołami Białego Orła Koźmin Wlkp. a BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec przyniosło wiele emocji. W tym spotkaniu było wszystko, piękne bramki, faule i kontuzje oraz żółte i czerwone kartki. Mecz ten posiadał dwa oblicza, w pierwszej połowie prym na murawie w Dobrzycy wiedli piłkarze z Koźmińca, ale druga połowa należała już do zespołu Białego Orła Koźmin Wlkp.
Pierwsze uderzenie na bramkę oddał w 5’ Mateusz Kubiak, jednak futbolista gospodarzy strzelił minimalnie obok bramki Simona Krawczyka.

W 19’ popisowa akcja Kamila Stefaniaka, który przebiegł z piłką pół boiska, mijając obrońców Białego Orła jak tyczki, położył na ziemi bramkarza Dawida Nowaka i zdobył bramkę, strzelając praktycznie z zerowego kąta. W 22’ powinna paść druga bramka, jednak strzał Szymona Juszczaka z trudem obronił Nowak. W 29’ drugą bramkę dla zespołu przyjezdnych zdobył Dariusz Małecki.

Z kolei w 41’ Bartłomiej Ziembicki potężnym strzałem z 30 metrów trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Krawczyka, a piłka wyszła w pole gry... W 43; bramkę do "szatni" zdobył Wojciech Kamiński.

Całą akcję rozpoczął Stefaniak, który przejął piłkę na 16 metrze, zagrał do lepiej ustawionego Kamińskiego, który miał już pustą bramkę i bez problemu umieścił futbolówkę w siatce Nowaka. Pierwsza połowa zakończyła się więc zdecydowanym prowadzeniem zespołu przyjezdnych i to gracze Płomyka w znakomitych humorach wyszli na drugą połowę spotkania.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Jednak szybko te humory zostały popsute przez piłkarzy Białego Orła Koźmin Wlkp. Już bowiem w 53’ przepięknym strzałem z 16 metrów popisał się Karol Tomczak, a piłka po interwencji Krawczyka trafiła w poprzeczkę. Do futbolówki, przy biernej postawie zawodników BS Płomyk Jarota II, doszedł Damian Baran i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Jakby tego było mało, dwie minuty później Piotr Andrzejczak został ukarany drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną i od tego momentu zaczął się horror zespołu przyjezdnych. Co chwilę na bramkę Krawczyka sunęły akcje lewym lub też prawym skrzydłem. Po jednej z takich akcji i zagraniu z lewej strony piłkę ręką w polu karnym zagrał Paweł Majusiak i sędzia spotkania Przemysław Czajka wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Ziembicki, jednak Krawczyk wyczuł jego intencje i obronił strzał zawodnika gospodarzy, jednak przy dobitce tego zawodnika był już jednak bezradny... który zdobył bramkę kontaktową. Praktycznie od tego momentu nastąpiła zdecydowana przewaga gospodarzy, którzy nie schodzili z połowy zespołu BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec. Doskonale w bramce spisywał się Krawczyk, któremu również doskonale wtórowała formacja defensywna, wybijając zespół gospodarzy z uderzenia. Po jednej z takich akcji podczas wybicia piłki w 89’ Tobiasz Kupczyk trafił w poprzeczkę własnej bramki....
Ostatecznie piłkarze BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec dowieźli do końca wygraną, jednak ta wygrana rodziła się w wielkich bólach.
Już w najbliższą niedzielę piłkarze BS Płomyk Jarota II Jarocin, wybierają się do Kościana na mecz z tamtejszą Obrą i pewnie ciężko będzie o zdobycz punktową...

Biały Orzeł Koźmin Wlkp. – BS Płomyk Jarota II Jarocin 2:3 (0:3)