Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Wielkopolski System Opieki Seniora". Dobrzyca i Pleszew biorą udział w pilotażowym projekcie

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP - archiwum Polska Press - zdjęcie ilustracyjne
Usługa teleopieki polegająca na prowadzeniu całodobowego telecentrum obsługiwanego przez ratowników medycznych i monitorowaniu wybranych osób za pomocą specjalnych opasek - to najnowszy pilotażowy projekt realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. W przedsięwzięciu bierze udział gmina Dobrzyca oraz miasto i gmina Pleszew.

„Wielkopolski System Opieki Seniora”

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu rozpoczął realizację pilotażowego projektu pod hasłem „Wielkopolski System Opieki Seniora”, który finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2021-2022. Przedsięwzięcie polega na świadczeniu na rzecz osób zamieszkujących w wybranych gminach województwa wielkopolskiego usługi teleopieki. W ramach projektu seniorzy otrzymali specjalne opaski monitorujące stan zdrowia i umożliwiające wezwanie pomocy. Ponadto prowadzone jest całodobowe telecentrum obsługiwane przez ratowników medycznych. Za pomocą noszonej na nadgarstku opaski do teleopieki monitorowane jest: tętno i lokalizacja użytkownika, poziom naładowania baterii oraz status włączenia i wyłączenia opaski.

W pilotażowym projekcie uczestniczy gmina Dobrzyca. - Usługą teleopieki na okres 12 miesięcy objętych zostało 10 samotnych osób po 60. roku życia zamieszkujących na terenie naszej gminy - opowiada burmistrz Dobrzycy Jarosław Pietrzak. Do udziału zaproszono również miasto i gminę Pleszew oraz kilkanaście innych wielkopolskich samorządów: Turek, Koło, Czarnków, Dąbie, Złotów, Dobra, Bojanowo, Olszówka, Wapno, Krzyż Wielkopolski, Opatówek, Szamotuły, Rawicz, Dobrzyca, Wronki, Krotoszyn, Lądek, Pyzdry, Trzemeszno.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Gmina Gizałki. "1918 kroków ulicami Gizałek". Mieszkańcy upa...

Pleszew. 103. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pl...

Pleszew. Paderewski przybył do Pleszewa. Wstęp do obchodów r...

Gmina Gołuchów. Pożar budynku mieszkalnego w Bogusławicach. ...

Dobrzyca. Wypadek w gminie Dobrzyca. Poszkodowanych zostało ...

Gmina Gizałki. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo

Uroczystość oficjalnego przejęcia władzy przez pleszewską Radę Ludową, połączone z zawieszeniem na ratuszu (wejście główne wówczas od strony południowej) polskiego godła narodowego. Pleszewskim powstańcom wręczono sztandar z napisem: Pleszewski Pułk Strzelców oraz przyjęto przysięgę od nowych ochotników. W trakcie uroczystości odśpiewane zostały: Mazurek Dąbrowskiego oraz Rota, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Ludowej, ks. Kazimierz Niesiołowski. Manifestacje i patriotyczne msze święte odbywały się również w innych miejscowościach powiatu. Trzy dni wcześniej, 3 stycznia, na posiedzeniu Rady Ludowej wybrano polskie władze: burmistrza Stefana Karczewskiego, starostę Artura Szenica i ppor. Ludwika Bociańskiego jako komendanta wojskowego. 

Przejdź dalej i sprawdź szczegóły --->

105. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Przeczytajc...

Pleszew. Dom Kultury w Pleszewie był kultową "miejscówką". B...

Pleszew. Jej torty to prawdziwe dzieła sztuki! Kto by pomyśl...

Niezwykłe Indie. Kraj kontrastów oczami pleszewianki Anny Ch...

Dziś Dzień Postanowień. O czym warto pamiętać przy tych noworocznych?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto