Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Muzeum Regionalnym przy dźwiękach przedwojennych szlagierów powspominali narodziny wolności

RED
W programie koncerty "Sto lat Polsko" było to co ładnie brzmi, bo jak zaznaczali artyści w pięknie klucz do szczęścia tkwi. Wykonano zatem utwory, które wszyscy znają i kochają. Na scenie była: "Francja, elegancja, fraki, laseczki, tolerancja - świat tak niesłusznie już miniony, acz dla wolności zasłużony"

100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości upoważniła artystów do pochylenia się nad polskim patriotyzmem i zaproponowali powrót do pierwszych dwóch dekad wolności. Przyjrzeli się Polsce opiewanej i obśmiewanej na deskach znanych kabaretów, podrzędnych teatrzyków rewiowych i obwoźnych tancbud. Przy dźwiękach przedwojennych szlagierów powspominali narodziny Ojczyzny, wzloty i upadki gwiazd, plotki i skandale ówczesnego towarzystwa.Całość zaś dopełnił błyskotliwy szmonces – jedyne w swoim rodzaju świadectwo istnienia, codzienności i mądrości żydowskiej społeczności.

Program jest z jednej strony hołdem dla kabaretu „Qui Pro Quo” z drugiej strony nawiązuje do tradycji kabaretów poznańskich w tym „Różowej kukułki”. W programie znajdą się niezapomniane przeboje Henryka Warsa, ale także przebój z repertuaru Różowej kukułki „Porzucony narzeczony”, do którego muzykę napisał Tadeusz Szeligowski.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto