Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

„W cieniu puszczy...”, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa w Gołuchowie

Damian Cieślak
Damian Cieślak
W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, w ramach 31. Europejskich Dni Dziedzictwa, odbyło się wydarzenie pod nazwą „W cieniu puszczy”
W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, w ramach 31. Europejskich Dni Dziedzictwa, odbyło się wydarzenie pod nazwą „W cieniu puszczy” Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie
„W cieniu puszczy...” - pod takim hasłem odbywały się Europejskie Dni Dziedzictwa w Gołuchowie. Co działo się na terenie Ośrodka Kultury Leśnej?

„W cieniu puszczy...”, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa w Gołuchowie

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, w ramach 31. Europejskich Dni Dziedzictwa, odbyło się wydarzenie pod nazwą „W cieniu puszczy”. Otworzyli je i podsumowali: dyrektorka Ewa Jedlikowska oraz współorganizator przedsięwzięcia Andrzej Konieczny, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Dalsza część tekstu pod wideo
„W cieniu puszczy”. Europejskie Dni Dziedzictwa w Gołuchowie - zobacz materiał wideo

od 16 lat

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawostek i dotąd niepublikowanych materiałów. Pierwszy punkt programu stanowiła projekcja filmu „Loret - leśnik z charakterem”, opowiadającego o losach pierwszego dyrektora Lasów Państwowych. Następnie odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki zatytułowanej „W cieniu Puszczy Białowieskiej. Ilustrowany przewodnik po międzywojennych dziejach lasu, jego włodarzy i mieszkańców". Wydawnictwo jest dziełem Bogusława Koseli, Ewy Pirożnikow, Anny Kulbackiej i Bogumiły Jędrzejewskiej.

- Publikacja została podzielona na 10 rozdziałów tematycznych, które rozpatrują różne aspekty dziejów rejonu puszczy. Punktem wyjścia do rozważań jest okres I wojny światowej i działania niemieckich okupantów, które paradoksalnie zapoczątkowały dynamiczny rozwój gospodarczy tego obszaru

- czytamy w opisie książki.

Wykład „Leśnicy Puszczy Augustowskiej w świetle dokumentów i archiwalnej fotografii” wygłosił Grzegorz Sado. Po zakończeniu panelu dyskusyjnego przyszedł czas na część artystyczną. Wystąpili sygnaliści z Nadleśnictwa Sarbia. Wydarzeniu towarzyszyła plenerowa strefa edukacyjna.

Organizatorem przedsięwzięcia, które wpisywało się w obchody 100-lecia Lasów Państwowych, był Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Współorganizatorami natomiast: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku i w Poznaniu, Białowieski Park Narodowy, Technikum Leśne w Białowieży.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: minister klimatu i środowiska oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pacjent nie zjawił się w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie. Personel powiadomił policję. Pomoc dotarła na czas

Pacjent nie zjawił się w Pleszewskim Centrum Medycznym w Ple...

Wielkie biegowe święto w Pleszewie zbliża się wielkimi krokami. Pleszewianie pobiegną z Przemysławem

Wielkie biegowe święto w Pleszewie zbliża się wielkimi kroka...

Najlepsi zawodnicy V Biegu Króla Kazimierza w Choczu otrzymali nagrody finansowe w wysokości 500, 300 i 200 zł oraz pamiątkowe statuetki. Puchary trafiły również do czołowych trójek w poszczególnych kategoriach wiekowych na dłuższym dystansie. Każdy zawodnik mógł oczywiście liczyć na pamiątkowy medal.

Oto zwycięzcy V Biegu Króla Kazimierza w Choczu. Najlepsi st...

W V Biegu Królewny i Królewicza wzięło udział 250 młodych osób. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych na dystansie 100 metrów

V Bieg Królewny i Królewicza w Choczu. W sportowej zabawie w...

V Bieg Króla Kazimierza w Choczu. Kto okazał się najlepszy n...

Patrycja Kaźmierczak w rozmowie z Karoliną Gilon, prowadzącą program Ninja Warrior Polska

Mieszkanka powiatu pleszewskiego sprawdziła swoje siły na to...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto